۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۴
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83911094
۰ نفر

برچسب‌ها

هوشمندسازی ۵۰ مدرسه در خرمشهر

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۵۰ واحد آموزشی قبل از آغاز سال تحصیلی جدید هوشمندسازی می‌شود.

به گزارش ایرنا محمد حیدری روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش در فرمانداری خرمشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ناپایداری در وضعیت قرمز یا سفید کرونا بر اساس سیاست آموزش و پرورش همه مدارس مکلف به هوشمندسازی سیستم آموزشی در خرمشهر هستند.

وی به پایان هوشمندسازی ۱۲ مدرسه در خرمشهر اشاره کرد و افزود: ۵۰ واحد آموزشی با همکاری مخابرات تا نیمه دوم شهریورماه هوشمندسازی خواهند شد.

حیدری گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس با رعایت همه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی با اجرای طرح بازگشایی مدارس و پروژه مهر اتخاذ شده است.

وی به سنجش بیش از پنج‌هزار نوآموزان و پیش دبستانی در خرمشهر اشاره کرد افزود: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته بیش از ۸۰ درصد طرح سنجش انجام شده و پیش‌بینی شده تا ۱۵ شهریور همه دانش‌آموزان مورد سنجش سلامت قرار گیرند.

خانواده داوطلبان کنکور سراسری دغدغه پروتکل های بهداشتی نداشته باشند

فرماندار ویژه خرمشهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اتخاذ تدابیر ویژه بهداشتی برای برگزاری کنکور در  این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت:خانواده های داوطلبان کنکور سراسری در خرمشهر نگران پروتکل‌های بهداشتی نباشند  چرا که همه موازین برای برگزاری کنکور فراهم شده است.

حیدری افزود: در این راستا ضمن رعایت فاصله گذاری محل برگزاری کنکور در دانشگاه علوم و فنون دریایی توسط شهرداری ضدعفونی می‌شود.

سرپرست اداره آموزش و پرورش خرمشهر در این نشست گفت: برای اجرای پروژه مهر هفت کارگروه تعمیر و تجهیز، سازماندهی، توجیه و تبلیغ، تولید محتوا، نظارت و بهداشت و سلامت تشکیل شده است.

محمدعلی احمدزاده افزود: در کارگروه تعمیر و تجهیز یک گروه جهاد سازندگی از روز گذشته در یکی از هنرستان‌های خرمشهر مستقر شده و کار تعمیر یکهزار میز و نیمکت‌ مدارس را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به زیباسازی و رنگ آمیزی مدارس خرمشهر گفت: با توجه به شرایط کرونایی گندزدایی و ضدعفونی و شست و شوی مدارس انجام می‌شود.

احمدزاده افزود: اگر شرایط کرونایی در وضعیت قرمز بود لازم است دانش آموزان از فضای مجازی و  برنامه شاد بهره‌مند شوند که در این رابطه تفاهمنامه‌ای بین مخابرات و آموزش و پرورش منعقد شده و قرار است در کلیه مدارس مودم به صورت رایگان در اختیار مدارس قرار داده شود.

امام جمعه خرمشهر گفت: معلمان خرمشهر در روزهای کرونایی زحمات زیادی برای آموزش دانش آموزان کشیدند به رغم اینکه آموزش در فضای مجازی بود اما برخی دانش آموزان به دلیل محروم بودن از فضای مجازی معلمان به صورت حضوری آموزش های لازم را می دادند.

حجت الاسلام محمدجواد عادل‌پور از حذف معلم ورزش در مدارس خرمشهر انتقاد کرد و گفت: حذف معلم ورزش و تربیت بدنی مطلوب ما نیست.

وی از تاخیر انتصاب مدیر آموزش و پرورش خرمشهر انتقاد کرد و گفت: باید هر چه سریعتر مدیریت آموزش و پرورش خرمشهر تعیین تکلیف شود و نباید در این زمینه تعلل شود.

 جمعیت دانش‌آموزی شهرستان خرمشهر ۳۸ هزار و ۸۷۲ دانش‌آموز و تعداد آموزشگاههای این شهرستان ۲۶۴ آموزشگاه ثبت شده که از این تعداد هشت هزار و۴۵۱ دانش‌آموز و ۶۷ آموزشگاه  در مناطق روستایی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =