۹۴۶ کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی کشف شد

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از کشف ۷۵۶ کیلوگرم تریاک، ۱۴۸ کیلوگرم هروئین، ۲۰ کیلوگرم شیشه و ۲۲ کیلوگرم سایر مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس استان‌های خراسان جنوبی، سمنان و گلستان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ناصر فرشید اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی با اشرافیت اطلاعاتی اخباری دریافت کردند که اعضای یک باند حمل مواد افیونی مقادیری مواد مخدر را از مرزهای شرقی و کشور همسایه وارد کشور کرده‌اند و در حال انتقال مواد مخدر به شهرهای مرکزی کشور هستند که بلافاصله موضوع پیگیری و دستگیری سوداگران مرگ در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: ردگیری اطلاعاتی و عملیاتی ماموران پلیس خراسان جنوبی حاکی از این بود که حاملان مواد مخدر با سه خودرو از حوزه سرزمینی خراسان جنوبی عبور کرده و به طرف شهرهای مرکزی و شمالی کشور در حرکت هستند که موضوع به فرماندهی انتظامی استان‌های سمنان و استان گلستان اعلام شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: ماموران انتظامی استان‌های خراسان جنوبی، سمنان و گلستان در عملیاتی مشترک یک وانت سایپا حامل مواد مخدر را شناسایی و متوقف کردند که در بازرسی از خودرو ۷۵۶ کیلوگرم تریاک، ۱۴۸ کیلوگرم هروئین، ۲۰ کیلوگرم شیشه و ۲۲ کیلوگرم سایر مواد مخدر کشف شد.

وی بیان کرد: ماموران در ادامه عملیات ۲ خودرو سواری که خودرو حامل مواد مخدر را اسکورت می‌کرد، توقیف کردند که در مجموع این عملیات یک باند حمل مواد مخدر متلاشی شد و چهار نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.

خراسان جنوبی در چهار شهرستان با افغانستان مرز مشترک دارد و با ۶ استان کشور از جمله سمنان همجوار است.

این استان کویری و مرزی به دلیل موقعیت جغرافیایی محل عبور مواد مخدر و از خطوط مقدم مبارزه با سوداگران مرگ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =