۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83911047
۰ نفر

برچسب‌ها

سلامت دانش آموزان خط قرمز آموزش پرورش بوشهر است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: همانطور که آموزش برای ما مهم است تامین سلامت دانش آموزان نیز در این شرایط کرونایی بعنوان خط قرمز این اداره کل به شمار می‌رود.

علیمراد کرمی روز دوشنبه در نشست شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر  افزود: باید دانش آموزان با کمترین آسیب تحصیل خود را درسال تحصیلی جدید پی‌گیری کنند و خانواده‌ها و دانش آموزان دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

وی بیان کرد: براین اساس همه زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی مدرسه‌ها و آغاز سال تحصیلی از ۱۵شهریور ماه آماده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: درشرایط فعلی، مدیران و معلمان باید آموزش و تدریس را با شرایطی متفاوت از گذشته انجام دهند.

وی از تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد و گفت: باید از ظرفیت‌های درونی آموزش و پرورش برای پیشرفت استفاده کرد چرا که مهم‌ترین ظرفیت ما نیروی انسانی آموزش دیده و کارآمد است.

کرمی ادامه داد: در کنار آموزش باید به سمت خلاقیت و نوآوری حرکت کرد به ویژه باتوجه به شیوع کرونا، تورم و شرایط اقتصادی، باید از ظرفیت‌ها و امکانات محدود خود به بهترین نحو استفاده کرد.

وی افزود: در بحث آموزش در شرایط کنونی تاکید وزارت بر استفاده از سامانه شاد است که با همکاری و همدلی همه دست اندرکاران امکان پذیر است البته تولید محتوا در این سامانه باید آسان، کوتاه و متنوع باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: البته شبکه تلویزیونی اینترنتی شتاب هم به عنوان یکی از ابداع‌های آموزشی در بدو شیوع کرونا در استان بود که از ظرفیت آن برای توسعه آموزش‌ها استفاده می‌شود.

کرمی عنوان کرد: ۲۴۳ هزار دانش آموز و بیش از ۱۴ هزار فرهنگی در استان بوشهر از ۱۵ شهریور ماه همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی جدید را شروع می‌کنند و تاکنون ۹۶ درصد دانش آموزان ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: این سازمان از نظر تجهیزات، امکانات و املاک از سرمایه دارترین دستگاه دولتی است و باید با تکیه براین ظرفیت‌ها و با خلاقیت، ابتکار و نوآوری برنامه‌های خود را پیش برد.

وی در خصوص شبکه شاد گفت: در زمان حاضر این شبکه آموزشی بعنوان یک وسیله کمک آموزشی تنها شبکه اطلاع رسانی آموزش و پروش است و باید گسترده شود چون تنها در این صورت است که آموزش و پرورش گسترده می‌شود.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر هم گفت: پارسال با مشارکت ۳۰۰ نفر از همکاران در گروه‌های آموزشی شبکه‌ای به نام شتاب در این استان ایجاد شد آن در شرایطی که هیچ اسمی از سامانه شاد نبود به گونه‌ای که ۹۵۰ ویدئو آموزشی برای مقطع متوسطه دوم  تولید محتوا شد که در کشور سرآمد بود.

عبدالرضا بندری افزود: در مدت دو ماه استفاده از سامانه شتاب ۱۹۱ هزار بار از این سامانه استفاده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =