۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83911030
۰ نفر

برچسب‌ها

فروش شماره تلفن ۳۲۵ هزار دلاری در چین
عکس آرشیوی است

پکن- ایرنا- شماره تلفن موسوم به «خوش شانسی» که رقم های آخر آن به عدد ۸ ختم می شود در جریان یک مزایده مجازی در چین به قیمت ۳۲۵ هزار دلار به فروش رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری سینا، حدود چهار تا پنج هزار نفر در جریان این حراجی با پرداخت ۷۰ دلار ورودی، شرکت کردند تا بتوانند این شماره خوش اقبال را از آن خود کنند.

شماره ها در چین برای مردم معانی بسیاری دارد و عدد ۸ که در زبان چینی به معنای موفقیت است بیشترین علاقه مند را در این کشور دارد بسیاری از مردم هنگام خرید خانه، خودرو و یا شماره تلفن مایل به خرید چیزی هستند که عدد هشت داشته باشد.

شماره ای که به قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار یوان معادل ۳۲۵ هزار دلار در این حراجی و تحت نظارت مسئولان امور قضایی در جریان یک مزایده به فروش رسید فاش نشده است اما ۵ عدد آخر آن به ۸ ختم می شود.

این در شرایطی است که در چین کمترین اقبال مردم به شماره ۴ است که در زبان چینی به معنای مرگ است و بسیاری آن را نمره بدشانسی می دانند جالب اینکه حتی در بسیاری از مجتمع های مسکونی طبقه ای به نام طبقه ۴، ۱۴ و ۲۴ وجود ندارد.

نکته دیگری که کاملا توجه مردم چین و حتی مسئولان این کشور را به عدد ۸ نشان می دهد برگزاری المپیک ۲۰۰۸ است که مراسم گشایش آن هشت دقیقه بعد از ساعت هشت در روز هشتم از ماه هشتم میلادی آغاز شد.

شماره دیگر مورد علاقه مردم چین ۷ است که به معنای حیات جاودان است در یک حراجی در سال ۲۰۱۷ میلادی یک شماره تلفن که هشت شماره آخر آن به ۷ ختم می شد به مبلغ سه میلیون و ۹۱۰ هزار یوان فروخته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha