۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 83911027
۱ نفر

برچسب‌ها

آخرین قسمتِ لیگ نوزدهم؛ ایستگاه شرافت

تهران- ایرنا- در هفته پایانی لیگ نوزدهم چند تیم برای نیفتادن می‌جنگند و چند تیم برای کسب سهمیه اما در این بین رقبای این تیم‌ها باید برای حفظ شرافت و برای به پا داشتن عدالت با تمام قوا به میدان بروند.

به گزارش ایرنا، پنجشنبه همین هفته پرونده نوزدهمین دوره لیگ برتر پس از ۳۶۴ روز بسته خواهد شد. فصلی فرسایشی و پر از اتفاقات عجیب و غریب که باعث می‌شود لقب عجیب‌ترین لیگِ تاریخ فوتبال کشورمان را بتوانیم با خیال راحت به آن نسبت بدهیم.

حالا اما به پایان این لیگ رسیده‌ایم و در هفته پایانی قرار است دیگر تیم سقوط کننده و همچنین تیم‌هایی که به صورت قطعی سهمیه آسیایی را بعد از پرسپولیس می‌گیرند مشخص شوند. همین مساله جذابیت چند بازی را بسیار بالا برده است و تقریبا به جز دیدار شهرخودرو و نساجی، در الباقی بازی‌ها یک یا هر ۲ تیم در راه کسب سهمیه یا در پی بقا به میدان می‌روند.

تکلیف دیدارهایی مثل ذوب‌آهن-گل‌گهر، پیکان-سپاهان و فولاد-تراکتور مشخص است. هر ۲ تیم درگیر هستند و باید با تمام قوا وارد زمین شوند و حریف خود را شکست دهند و یا با جدیت تمام بازی را انجام دهند. البته در بازی ذوب و گل‌گهر، هر ۲ تیم با کسب یک تساوی بقایشان قطعی می‌شود و نمی توان در صورت احتیاط بیش از حد به آنها خرده گرفت چون کار عاقلانه‌ای نیست.اما در چهار بازی، یک سوی ماجرا تیمی است که هدفی مهم دارد و در سوی دیگر تیمی قرار دارد که نتیجه نهایی مسابقه تاثیری در آینده و رتبه‌اش نخواهد داشت.

در بازی پرسپولیس و سایپا، سرخپوشان تهرانی قهرمانی‌شان قطعی شده است. آنها می‌توانند همچنان به آمار بیشترین برد و همچنین بیشترین امتیاز برسند اما باخت هم در قهرمانی آنها خللی به وجود نمی‌آورد. اما در سوی مقابل سایپا برای بقا باید در این دیدار حداقل یک امتیاز را بگیرد و در صورت برد تیم‌های پایین‌دستی‌اش برای برد به میدان برود. حال باید دید یحیی با در نظر گرفتن اینکه ۶ روز بعد از این مسابقه تیمش باید در برابر استقلال قرار بگیرد با چه ترکیب و آرایشی به زمین می‌آید. انتظار می‌رود مانند بازی با گل‌گهر، شاهد یک بازی پرقدرت از قهرمان چهار دوره اخیر لیگ برتر باشیم.

شاهین بوشهر دیگر تیمی است که بازی هفته آخر برایش اهمیت ندارد. تیم مهدی پاشازاده تحت هر شرایطی آخر می‌شود و به لیگ دسته اول سقوط می‌کند اما همین تیم می‌تواند در مسیر کسب سهمیه موثر باشد چرا که حریفش استقلال با پیروزی، قطعا سهمیه آسیا را می‌گیرد و دوم می‌شود اما تساوی و یا باختش ممکن است آنها را از رسیدن به سهمیه آسیا دور کند. باید دید مهدی پاشازاده در جدال برابر تیم محبوبش چه نمایشی خواهد داشت. او همیشه داعیه سرمربیگری استقلال را داشته و حالا بهترین فرصت برای خودنمایی است.

نفت مسجدسلیمان دیگر تیمی است که نقشی مهم در هفته‌ آخر خواهد داشت. نماینده شهر اولین‌ها از مشکلات عدیده مالی رنج می‌برد و تارتار هم هشدار داده که تیمش ممکن است با تمام قوا وارد زمین نشود. همین مساله نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. حریف نفت یعنی پارس جنوبی جم در صورت پیروزی و یا حتی کسب تساوی در شرایطی خاص می‌تواند در لیگ بماند و باخت در بازی آخر حکم به سقوطش خواهد داد. آنها در رده پانزدهم قرار دارند و برای بقا باید به آب و آتش بزنند و در این بین واکنش نفت می‌تواند بسیار مهم باشد. جامعه فوتبال منتظر نمایشی شرافتمندانه از مهدی تارتار در برابر تیم سابقش خواهد بود.

در نهایت به صنعت نفت آبادان می‌رسیم. تیمی که مانند پرسپولیس و شاهین جایگاهش در پایان لیگ مشخص است  و در رده هفتم قرار می‌گیرد. صنعت نفت با تمام قدرت به مصف شاهین رفت و سقوط این تیم را قطعی کرد. حالا هم آنها باید در تبریز به مصاف ماشین‌سازی بروند. تیم هومن افاضلی بعد از پارس جنوبی جم، اصلی‌ترین کاندیدای سقوط است و با یک برد خیالش از بابت بقا راحت می‌شود. انتظاری جز این نمی‌رود که برزیلِ ایران در هفته آخر هم با تمام قوا به میدان برود تا در نهایت لیگ نوزدهم در حالی به اتمام برسد که شایسته‌ترین‌ها بمانند و شایسته‌ترین‌ها صاحب سهمیه آسیایی شوند. لیگ نوزدهم باید طوری به اتمام برسد که در پایان، مانند مصاحبه قلعه‌نویی درباره مجید جلالی در لیگ هشتم، همه به هم بگویند «خیلی مَردی».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha