رئیس فدراسیون هندبال: با قدرت در مسابقات جوانان آسیا ظاهر می شویم

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون هندبال گفت: یکی از اهداف مهم فدراسیون حضور قدرتمند تیم ملی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا است.

علیرضا پاکدل عصر دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: رقابت های هندبال قهرمانی جوانان آسیا اواخر سال جاری به میزبانی ایران در شیراز برگزار می شود تا زبده ترین تیم های هندبال قاره کهن با هم به رقابت بپردازند.

وی که برای حضور در مجمع سالیانه هیات هندبال گیلان در رشت حضور یافته است، افزود : تمام سعی خود را می کنیم تا تیم ملی هندبال جوانان ایران با توجه به میزبانی، با قدرت در رقابت ها حضور یابد و در نهایت نیز جایگاه مناسبی را کسب کند.

وی افزود: هم اینک به دلیل شیوع کرونا، فعالیت های ورزشی و تمرینات تعطیل است اما منتظریم با فروکش کردن این ویروس مجوزتمرینات از سوی ستاد ملی مبازه با کرونا صادر شود تا تمرینات آماده سازی خود را در رده های سنی مختلف و همچنین مسابقات خود را آغاز کنیم.

وی بیان کرد: ما چند سالی است که از سطح اول آسیا دور مانده و فاصله گرفته ایم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا جزء تیم های برتر هندبال در قاره کهن باشیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا،  روی سکو قرار گیریم البته گرچه کار مشکلی است اما باید فاصله خود را با قدرت های بزرگ این رشته در آسیا کم کرده و خود یکی از قدرت های برتر این رشته شویم.

رئیس فدراسیون هندبال اضافه کرد: البته هم اینک نیز در آسیا جزو پنج کشور برتر در بخش مردان هستیم اما در بخش بانوان فاصله زیادی داریم با این وجود یکی از اهداف مهم ما سرمایه گذاری مناسب در بخش بانوان است تا در این بخش نیز جزو تیم های برتر آسیا باشیم.

پاکدل به هندبال ساحلی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این رشته استعدادهای خوبی داریم و امید است که در سطح آسیا بتوانیم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم چون به طور حتم در آینده نزدیک این رشته المپیکی خواهد شد و باید روی آن سرمایه گذاری مناسبی انجام دهیم.

وی با اشاره به وضعیت هندبال گیلان اظهار کرد: طی یک سال اخیر هندبال گیلان رشد خوبی داشته به خصوص در رشته هندبال ساحلی از استعداد و پتانسیل های بسیار خوبی برخوردار است و با توجه به رشد این استان طی یکسال اخیر  امید استبه زودی گیلان جزء استان های برتر هندبال در کشور شود.   

مجمع سالیانه هیات هندبال استان گیلان روز دوشنبه با حضور مسئولان فدراسیون و مسئولان هیات هندبال این استان و اداره ورزش و جوانان گیلان و اعضای مجمع این هیات در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان گیلان در رشت برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =