۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83910990
۰ نفر

برچسب‌ها

اسد و خاجی آخرین تحولات سوریه را بررسی کردند

تهران- ایرنا- علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی روز دوشنبه در دیدار با بشار اسد رییس جمهوری سوریه در دمشق در خصوص آخرین تحولات در ارتباط با بحران این کشور قبل از برگزاری جلسه کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری سوریه، در این دیدار که شماری از مقام های دو کشور از جمله بثینه شعبان مشاور رییس جمهوری سوریه،  فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه، عدنان محمود سفیر سوریه در ایران و جواد ترک آبادی سفیر ایران در سوریه حضور داشتند، دو طرف در ارتباط با آخرین روند سیاسی برای حل بحران این کشور گفت و گو کردند.

بر پایه این گزارش اسد و خاجی دیدگاه‌ها و نظرات مشترکی در گفت و گوهای دو جانبه داشتند و اسد در این دیدار تاکید کرد که با وجود تلاش برخی برای منحرف کردن این کمیته از مسیر ماموریت و تغییر مکانیزم‌های فعالیتش، سوریه همچنان در  این مسیر گام برمی‌دارد.

راه‌های تقویت همکاری بین دو کشور برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و متحدانش علیه سوریه و گزینه‌های پیش‌رو برای برخورد با این تحریم‌ها و عواقب آن به کمک دولت‌های دوست و همپیمان سوریه از دیگر محورهای گفت وگو میان دو طرف بود.

خاجی همچنین در این نشست برگزاری انتخابات پارلمانی اخیر در سوریه و موفقیت آمیز بودن آن را به مردم و ریاست جمهوری این کشور تبریک گفت.

در جریان انتخابات اواخر تیر ماه در سوریه ۲۵۰ نماینده این کشور تعیین و هفته گذشته اولین جلسه رسمی دور سوم مجلس سوریه آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =