انجام ۱۵ عمل جراحی در بیمارستان صحرایی هلال‌احمر ایران در بیروت

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۱۵ عمل جراحی مجروحان لبنانی انفجار اخیر در بیمارستان صحرایی هلال‌احمر ایران در بیروت خبر داد.

محمد باقر محمدی که به بیروت اعزام شده، روز شنبه در گفت وگویی تلفنی با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات درمانی بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر ایران در بیروت بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوبی که تا امروز از بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران در بیروت لبنان شده، این بیمارستان تا آخر این هفته در بیروت برقرار است و در حد توان برای رفع مشکلات درمانی آسیب دیدگان انفجار بیروت تلاش می کنیم.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تا امروز، ۱۵ عمل جراحی که ۵ مورد از آن، جراحی سنگین بوده، توسط پزشکان ایرانی حاضر در بیمارستان انجام شده است و ۸۳ مصدوم حادثه انفجار بیروت از خدمات بخیه در این بیمارستان استفاده کرده اند.
محمدی توضیح داد: نکته قابل توجه این است که پزشکان لبنانی از حضور پزشکان ایرانی در بیروت استقبال کرده و بعد از استقرار تیم پزشکی هلال احمر ایران، پزشکان لبنانی در بیمارستان صحرایی هلال احمر حضور یافته و از تجربیات پزشکان این بیمارستان استفاده می کنند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، گفت: بیمارستان صحرایی هلال احمر تا آخر هفته در بیروت برقرار است و در حد توان برای رفع مشکلات درمانی آسیب دیدگان حادثه بیروت در لبنان کمک خواهیم کرد.
ایران نخستین کشوری است که هلال احمر آن پس از اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان، یک تیم ۳۷ نفره پزشکی هلال‌احمر شامل متخصصین عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.

جمعیت هلال احمر در مرحله نخست ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذایی یک‌ماهه، ۲ دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی ۱۵ تن به لبنان ارسال کرده است.

محموله کمک‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پی درخواست دولت لبنان مبنی بر نیاز به کمک‌های انسان دوستانه دولت و هلال‌احمر ایران برای ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال شده است.

انفجار در بندر بیروت که در ۴ اوت (سه شنبه گذشته) به وقوع پیوست، تاکنون ۱۷۷ کشته و بیش از هفت هزار زخمی بر جا گذاشت و ده‌ها نفر نیز مفقود شده‌اند. این انفجار خسارت شدید مالی در حدود ۱۵ میلیارد دلار به لبنان تحمیل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =