نقش‌آفرینی کارکنان و پیشکسوتان هلال‌احمر به عنوان مربی آموزش‌های پایه داوطلبی

تهران - ایرنا - معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از نقش‌آفرینی کارکنان و پیشکسوتان این جمعیت به عنوان «مربی آموزش‌های پایه داوطلبی» خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر، خسرو رحمانی با اشاره به تصویب قانون مدیریت بحران و وظایف محوله به جمعیت هلال احمر در بخش اول از بند ب ماده 14 قانون که طبق آن وظیفه آموزش همگانی آحاد جامعه و سازمان های مردم نهاد به این سازمان مردمی سپرده شده، گفت: این مهم محقق نخواهد شد مگر با استفاده از ظرفیت مربیان جمعیت هلال احمر که نقشی اساسی و کلیدی در این امر دارند.

وی افزود: به همین منظور جمعیت هلال احمر و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در نظر دارد تا با برگزاری دوره های تربیت مربی ویژه کارکنان و پیشکسوتان دارای شرایط احراز، از این سرمایه های همیشگی خود برای گسترش و توسعه آموزش همگانی به ویژه برای آحاد جامعه، سازمان های مردم نهاد و خانه‌های هلال بهره مند شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر شرایط احراز مشارکت سرمایه‌های انسانی جمعیت هلال احمر در این طرح ملی را برخورداری از حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر برای رشته های پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی و مدیریت های امداد و نجات و سوانح و یا داشتن گواهینامه دوره های همگانی و عمومی(کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، مهارت های پایه داوطلبی و عمومی امداد و نجات برای رشته های غیر مرتبط در سطح کارشناسی) برشمرد.

وی افزود: همه واجدان شرایط و علاقه مندان می توانند با مراجعه به حوزه معاونت آموزش و پژوهش در استان ها و یا رابطین آموزش کارکنان در حوزه های ستادی، با ثبت نام در این دوره، آمادگی خود را برای مشارکت در این طرح اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =