تاکید بر رفع مشکلات مردم در دیدار روسای کمیسیون‌ها با دبیر شورای نگهبان

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در دیدار با آیت الله جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان بر رفع مشکلات مردم تاکید کردند.

محمدصالح جوکار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره دیدار روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی با آیت الله احمدجنتی دبیر شورای نگهبان افزود: در این دیدار آیت الله جنتی دیدگاه، نظرات،‌ توصیه‌ها و رهنمودهای خود را برای بهتر شدن شرایط مجلس به عنوان قوه قانون‌گذار که در همه ارکان کشور نقش مهمی دارد و مردم ایراد کرد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه دبیر شورای نگهبان به موارد معیشتی، اقتصادی و اشتغال مردم تاکید داشت، افزود: اینکه نمایندگان در میان مردم بوده و امورات مردم را پیگیری کنند در جلسه مطرح شد. همچنین اولویت‌هایی کار هر کدام از کمیسیون‌ها در گزارشی توسط روسای آنها در این نشست قرائت شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روسای کمیسیون‌های مجلس پیش از دیدار با آیت الله جنتی با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دیدار کردند، افزود:‌ در این دیدار درباره تعامل کمیسیون‌ها با شورای نگهبان و اصلاحات مختلفی که در کمیسیون بررسی و تصویب می‌شود، گفت و گو شد.

جوکار ادامه داد: قرار شد برای همکاری و تعامل دو جانبه مجلس و شورای نگهبان که سبب تطبیق خروجی قوانین با قانون اساسی و شرع می‌شود، نمایندگانی از شورای نگهبان به کمیسیون‌ها برای رفع نواقص در طرح‌ها و لوایح مختلف، حضور یابند.

وی با تاکید بر اینکه در این نشست به اصلاح قانون انتخابات شورای شهر و روستا و اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تاکید شد، گفت: تبدیل قانون مدیریت جامع شهری که در دستور کار کمیسیون است در این جلسه مطرح شد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد که هدف حضور نمایندگانی از شورای نگهبان در کمیسیون‌های مجلس، رسیدن به نقطه مشترک بین مجلس و شورای نگهبان است تا کمترین شکاف بین این دو حوزه باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =