استاندار همدان: ۶۳ طرح همسو با جهش تولید بهره‌برداری می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: امسال از مجموع طرح‌های استان، ۶۳ طرحی که مصداق عینی جهش تولید است، احصا شد و با ارزش حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری می‌شود.

سیدسعید شاهرخی روز دوشنبه در نشست بررسی راهکارهای صنایع خرد و اشتغال روستایی شهرستان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری برگزار شد، افزود: هشت هزار میلیارد تومان اعتبار این طرح‌ها توسط بخش خصوصی و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان آن توسط دولت تامین شده است.

وی بیان کرد: طبق سند راهبردی توسعه استان، هر سال پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با میزان اشتغال ۲۰ هزار نفر در استان صورت می گیرد که در سال نخست این رقم سرمایه‌گذاری محقق شد.

استاندار همدان ادامه داد: در چهار ماهه نخست امسال حدود هفت هزار شغل از مجموع ۲۰ هزار شغل در این استان محقق شد که سهم اشتغال پایدار صندوق توسعه ملی در این استان ۳۷۰ میلیارد تومان در چهار مرحله بود.

شاهرخی گفت: از این رقم ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال روستایی در این استان جذب شد که ۳۰ درصد بیشتر از سهمیه اختصاصی بود.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان طرح در سطح استان آماده افتتاح داریم گفت: در حال حاضر استان همدان به یک کارگاه بزرگ عمرانی در حوزه اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

استاندار همدان با اشاره به خدمات دولت در تمامی حوزه‌ها به ویژه اشتغال روستایی بیان کرد: این دولت مظلوم واقع شده است و با وجود فشار شدید تحریم‌ها، تمامی سختی‌ها و تنگناها را به واسطه مقاومت مردم با تبعیت از رهبر معظم انقلاب و تدبیر دولت با موفقیت پشت سر گذاشتیم و در اراده ملت خللی وارد نشد.

شاهرخی گفت: امروز با وجود تمامی تحریم‌ها، تولید در استان رونق دارد و بسیاری از واحدهای تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند و سخت‌کوشی تولیدکنندگان شرایط ما را تغییر داده است.

وی خاطرنشان کرد: در استان همدان با توجه با درک صحیحی از شرایط کشور و فشارهای ناشی از تحریم‌ها و وفاق و همدلی موجود بین مجموعه استان و نمایندگان مجلس، تمامی ظرفیت‌ها پای کار آمده و با دوری از حواشی، تمام وقت ما در اختیار مردم است.

استاندار همدان با اشاره به توسعه راه‌آهن، بزرگراه‌ها، سدها، صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی در سطح استان، از افتتاح سد نعمت آباد در هفته آینده خبر داد و افزود: در همه حوزه‌ها استان همدان پویا و فعال است.

شاهرخی همچنین به سرمایه‌گذاری شرکت شستا در نقاط مختلف استان اشاره و بیان کرد: طرح دامداری ۶ هزار راسی شستا همزمان با هفته دولت در شهرستان ملایر گلنگ‌زنی می‌شود.

وی ادامه داد: ملایر علاوه بر کسب عنوان شهر جهانی انگور و شهر جهانی مبل و منبت، ظرفیت‌های ویژه‌ای در سایر حوزه‌ها دارد و از نظر فرهنگی نیز یک جایگاه پایتختی باید داشته باشد.

استاندار همدان با تاکید بر توسعه صنعت انگور و مبل و منبت ملایر، مصوب شدن ناحیه صنعتی پوشاک ازندریان، توسعه شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد و اجرای شهرک نمایشگاهی مبل و منبت را اتفاقی بزرگ برای توسعه این شهرستان برشمرد که در این حوزه باید سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

شاهرخی با اشاره به توسعه کشت گلخانه‌ای در استان از ۱۰۷ هکتار از سال ۸۸ به بیش از ۳۰۰ هکتار در حال حاضر گفت: یک سوم توسعه کشت گلخانه‌ای با ۱۲۰ هکتار در هر سال برای شهرستان ملایر پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: توجه خود را به تاکستان‌های ملایر و اجرای طرح فراز و سیستم آبیاری نوین معطوف کرده‌ایم تا با تحقیقات علمی دانشگاه ملی ملایر، تولیدات حلال در قالب دارو و نوشیدنی‌های مجاز داشته باشیم.

شاهرخی از فرماندار ویژه ملایر خواست:  هفته آینده جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مرتبط تشکیل تا برای اجرای ناحیه صنعتی پوشاک، توسعه شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد و شهرک نمایشگاهی مبل و منبت ملایر تصمیم‌گیری قطعی و نهایی اتخاذ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha