امام جمعه اراک بر لزوم ترویج  ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بر لزوم ترویج ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد و گفت: ضرورت حذف تشریفات در این سنت مقدس باید برجسته‌سازی شود.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی روز دوشنبه در آیین افتتاح پویش احسان و آغاز  توزیع جهیزیه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در اراک افزود: خانواده‌ها باید با حذف تشریفات و مراسم‌های پر زرق و برق که جز یک نمایش زودگذر چیزی نیست، فرصت را به جوانان بدهند تا به راحتی و کمترین هزینه زندگی مشترک خود را شروع کنند.

وی نرخ زاد و ولد در استان مرکزی را کمتر از میانگین کشور عنوان کرد و ادامه‌ داد: در صورت حذف تجملات و هزینه‌های غیر ضروری می‌توان زمینه ازدواج و در نهایت باروری را در جامعه افزایش داد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با انتقاد از مهریه های سنگین گفت:مهریه هیچ نقشی در پایداری و بقای زندگی ندارد، چون عشق، اخلاص، تقوا، ایمان و درک متقابل طرفین از عوامل استمرار و پایداری زندگی است. 

وی، بیکاری را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی جوانان عنوان کرد و افزود: مسئولان باید برای کاهش مشکلات فرا روی ازدواج جوانان همت مضاعف داشته باشند تا آنان بیش از پیش به ازدواج تشویق شوند. 

امام جمعه اراک ‌اضافه کرد: فراهم کردن زمینه‌های اشتغال و مسکن برای جوانان بسیار مهم و جدی باید پیگیری شود چون کاهش آمار ازدواج منجر به گسترش زمینه‌های فساد و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان‌های مرکزی و لرستان نیز گفت: توزیع پنج‌هزار بسته جهیزیه به زوج‌های نیازمند نقاط کم برخوردار کشور از هفته گذشته آغاز شده و تا کنون یک‌هزار بسته توزیع شده است.

مجتبی تهامی افزود: ارزش هر بسته جهیزیه ۱۵۰ میلیون ریال است و سهم‌استان مرکزی نیز ۱۵۰ بسته در نظر گرفته شده است.

بنیاد برکت در سه سال گذشته ۱۲ هزار بسته جهیزیه بین نیازمندان توزیع کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =