۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83910894
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع گاز مایع در خوزستان ساماندهی می‌شود

اهواز- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: توزیع گازمایع در استان با هدف عرضه مناسب در تمامی نقاط استان و نظارت هر چه دقیقتر ساماندهی می شود واین برنامه از اول شهریورماه عملیاتی خواهد شد.

به گزارش ایرنا امیرحسین نظری دوشنبه در نشست تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: خانواده هایی که در سطح استان از نعمت گاز شهری برخوردار نیستند و عاملان پخش گاز مایع باید برای ساماندهی عرضه و توزیع این گاز در سایت "نیو تجارت آسان" ثبت نام کنند.

وی گفت: به هر خانواری که در این سایت ثبت نام کند کارتی تعلق می گیرد که طبق این طرح به هر خانواده ماهانه چهار کپسول گاز مایع داده می شود.

رییس سازمان صمت استان ادامه داد: هزینه دریافت سیلندرهای گاز باید از طریق دستگاه های پوزی که به شرکت های پخش این گاز داه می شود انجام شود.

نظری ادامه داد: عاملان توزیع گاز مایع نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند، تمامی عوامل پخش این گاز نیز باید پروانه کسب دریافت کنند و از مردم خواستاریم که تنها از عاملانی که دارای پروانه هستند خرید کنند.

رییس سازمان صمت استان اظهار داشت: طبق مصوبه کشوری خانوارهایی که علمک گاز درب منزل آن ها نصب شده است به معنای برخورداری از گاز مایع است اما با توجه به شرایط استان در ستاد تنظیم بازار استان مصوب شده است که تنها خانوارهایی که دارای کنتور گاز هستند در لیست دارا بودن گاز شهری نام برده شوند و در این صورت ملاک دریافت سیلندر گاز مایع برای مردم نداشتن کنتور گاز است.

رییس سازمان صمت استان افزود: باید این روش شبکه توزیع گاز مایع شفاف سازی خواهد شود و گاز توزیع عادلانه گاز مایع را در سطح استان خواهیم داشت.

نظری  گفت: توزیع گاز مایع در مناطق عشایری همچون گذشته و توسط اداره کل امور عشایر انجام خواهد گرفت.

پیش از این توزیع گاز مایع توسط عاملان پخش انجام می گرفت و به دلیل اینکه سیستمی برای نظارت بر توزیع گاز مایع وجود نداشت نظارت بر عملکرد عاملان سخت و دشوار بود.

تخصیص سه هزار و ۱۹۵تن شکر به خوزستان

مدیرخدمات بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان درادامه این نشست بیان کرد: برای شهریورماه به خوزستان سه هزار و ۱۹۵ تن شکر اختصاص یافته است که یک هزار و ۷۶۸ تن مخصوص خانوار و یک هزار و ۴۲۷ تن مربوط به صنف و صنعت است.

احمد رضا مریدالسادات با اشاره به میزان موجودی برخی کالاهای متعلق به خوزستان در انبارهای استان ادامه داد: در حال حاضر۶۳۸ هزار تن گندم، ۲ هزار و ۲۹۳ تن برنج هندی  و ۹ هزار و ۵۴۵ تن شکر در انبارهای استان وجود ندارد.

وی افزود: درخواست مجوز توزیع برنج هندی در سطح بازار استان را به تهران داده ایم اما هنوز با درخواست ما موافقت نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =