استاندار چهارمحال وبختیاری: آزادگان برترین الگو برای ترویج فرهنگ ایثار هستند

شهرکردر- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: آزادگان برترین الگو برای ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه امروز هستند.

اقبال عباسی روز دوشنبه به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور در جمع آزادگان شاغل در فرمانداری‌های استان و استانداری با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار بین مسوولان و مردم ضروری است،افزود: آشنا ساختن نسل جوان به ویژه جوانان با روحیه ایثارگری آزادگان بیش از پیش ضروری است.

وی بر زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و فداکاری بین خدمتگزاران کشور تاکید کرد و گفت: ایثارگری و استقامت رزمندگان، ایثارگران ، شهدا و همچین آزادگان موجب عزت و سرافرازی جمهوری اسلامی شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس جامعه ایثارگران از جمله شهدا، رزمندگان و اسرا از حقوق و زندگی خود گذشتند تا فرهنگ ایثار و فداکاری را زنده کنند و نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنند.

وی اظهار داشت: این افراد به منظور دفاع از اسلام و حیثیت نظام، در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و نباید به سادگی از ایثار و از خودگذشتگی این قشر گذشت.

عباسی افزود: با وجود ایثارگری و اسارت‌ها و رشادت‌های ایثارگران در جبهه‌ها و همچنین بعد از پیروزی انقلاب ایستادگی مردم به برای نظام، باعث شده است که امروز آمریکا در سازمان ملل نمی‌تواند بر علیه ایران اقدامی انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی امروز نظام جمهوری اسلامی مرهون فداکاری و رشادت ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس و بصیرت مردم است، گفت: رفع مشکلات این قشر از سوی مسوولان در دستور کار قرار گیرد.

به گفته وی، این روزها دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال از بین بردن فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری مردم ایران هستند اما نمی‌توانند به این امر دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اهمیت بحث تجلیل از رزمندگان و اسرا در جامعه کنونی افزود: با توجه به شرایط امروز که شیوع ویروس کرونا اجازه برگزاری اجتماعات را نمی‌دهد همه مدیران ملزم به برگزاری آیین تجلیل از اسرا در دستگاه اجرایی خود با رعایت اصول بهداشتی شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین افزود: آزادگان با تحمل سال‌ها اسارت ،تهدیدهای مختلف علیه نظام جمهوری اسلامی را به فرصت تبدیل کردند.

فریبرز نجفی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه شدن آن در جامعه ضروری است، تا بتوان نظام اسلامی را در مقابل تمامی ابرقدرت‌ها مقاوم و پایدار محافظت کرد.

وی در ادامه با تاکید بر تلاش و پشتکار جامعه اسرا و آزادگان استان گفت: ۹۵ درصد آزادگان استان پس از بازگشت به میهن اسلامی به تکمیل مدارج علمی خود پرداخته و درصدی از این قشر به عنوان نخبگان کشوری هستند.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری دارای ۵۰۷ آزاده  است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =