جوانان می‌توانند با مطالبه‌گری نقش خود را در جامعه پررنگ‌تر کنند

اهواز -ایرنا - معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: جوانان می توانند با مطرح کردن مشکلاتشان، نقش و جایگاه خود را در جامعه پررنگ‌تر کنند و در این زمینه انتظار داریم جوانان به صحنه آمده و امور مربوط به خود را دنبال و پیگیری کنند.

سهام حردانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مطالبه گری حقوق جوانان از دستگاه ها و مدیران استان یکی از برنامه های محوری ما بوده و امیدواریم از جوانان استان در تصمیم گیری ها بیشتر استفاده شود.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: حدود یکصد سازمان مردم نهاد(سمن) در حوزه جوانان در استان خوزستان فعال هستند که در مسائل مربوط به جوانان کار می‌کنند.

وی ادامه داد: سمن‌ها از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردار هستند و شیوع بیماری کرونا این فرصت را ایجاد کرد تا سمن‌های جوان استان ظرفیت‌های خود را بروز دهند. در بحران کرونا نیز سازمان های مردم نهاد وارد کار شدند و اقدامات ارزشمند و موثری را انجام دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

حردانی افزود: با توجه به استرس و اضطرابی که بیماری کرونا در بین مردم به وجود آورده است، سمن‌های جوان استان می‌توانند با مشاوره خوب و برنامه آموزشی، جامعه را از استرس و ناامیدی دور کنند. ارزش کار سمن‌های استان کمتر از جهادگران حوزه سلامت نیست چراکه آنها از شروع بیماری کرونا به صورت داوطلبانه وارد کار شده و کمک رسانی کردند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان افزود: با توجه به شرایطی که ویروس کرونا بوجود آورده است، در تلاش هستیم تا برای ازدواج جوانان، از فضای مجازی بیشترین بهره را ببریم همچنین سعی می کنیم با فرهنگ‌سازی، از ظرفیت خیرین برای کمک به ازدواج جوانان استفاده شود.

وی ادامه داد: رفع نیاز جوانان در زمینه ازدواج و تسهیل این امر هدف اصلی مسوولان بوده و همه وظیفه داریم با آگاهی بخشی به جامعه و ایجاد حس امید در جوانان در این راستا گام برداریم.

حردانی در رابطه با موانع اجتماعی ازدواج گفت: مشکلات اقتصادی و شغلی جوانان، هزینه‌های سنگین تهیه مسکن و از همه مهمتر آداب و رسوم نادرست در سنت ازدواج جزو مهمترین موانعی است که جوانان را از ازدواج کردن دور می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =