نذورات ایام محرم به بیماران کم بضاعت کرونا اختصاص داده شود

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت:عزاداران امام حسین(ع)در ایام محرم نذورات خود را در قالب ماسک و مواد خوراکی به خانواده‌های کم بضاعت که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند اختصاص دهند.

به گزارش ایرنا هادی میرزایی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: همکاری و همراهی در ایام کرونا که شرایط سخت و پیچیدهای دارد ثابت کرد که اگر بخواهیم می توانیم در تمام زمینه‌ها با هم همکاری کنیم.

وی از همکاری مجموعه فرمانداران، ائمه جمعه، سپاه، ارتش، شهرداری و گروه‌های جهادی منطقه سیستان در ایام کرونا تقدیر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبرنگاران را بازوی اصلی برای آموزش مردم در پیشگیری از ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: بهترین، موثرترین و ارزان ترین راه مبارزه با این ویروس رعایت اصول اولیه بهداشتی از جمله ماسک زدن، شست‌وشوی مداوم دست و صورت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی ادامه داد: با رعایت اصول بهداشتی طی یک هفته اخیر آمار بستری و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان کاهش پیدا کرده است.

میرزایی در خصوص برپایی مراسمات عزاداری در ایام ماه محرم گفت: طی چند روز آینده پروتکل ستاد ملی مبارزه با کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام می‌شود که به اطلاع علما و مردم خواهد رسید.

وی تصریح کرد: عزاداری در محیط‌های باز و بسته با تهویه مناسب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ضروری است و از دسته روی در خیابان‌ها اجتناب شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهارداشت: طی ۲ مرحله رزمایش مبارزه با کرونا در منطقه سیستان ۲۰ تیم در دو شیفت با حضور و ارزیابی در مکان‌های پرتجمع، ادارات، اصناف و اماکن عمومی به آنها آموزش دادند.

وی در خصوص وضعیت آب آشامیدنی شهرهای شمالی سیستان بلوچستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی زابل روزانه آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی منطقه را نمونه گیری و در آزمایشگاه‌های تست می‌گیرند و اگر نمونه آلوده باشد گزارش می‌دهند.

میرازیی تاکید کرد: زباله‌های بیمارستانی با دستگاه زباله سوز توسط دانشگاه علوم پزشکی زابل سوزانده و دفن بهداشتی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =