تعطیلی جایگاه‌های سی ان جی اصفهان برای استانداردسازی بود

اصفهان - ایرنا - تعطیلی چند جایگاه سوخت سی ان جی در کلانشهر اصفهان انتقادهایی را از سوی مردم بهمراه داشت اما مسوولان امر تاکید کردند که این کار برای استانداردسازی انجام شد و در روزهای آینده تعدادی از آنها به چرخه فعالیت باز خواهد گشت.

به گزارش ایرنا، کلانشهر اصفهان حدود ۳۵ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی دارد که از بیش از یک ماه گذشته، چهار جایگاه از بین آنها که وابسته به شهرداری اصفهان است، تعطیل شد؛ این اتفاق در حالی افتاد که میزان مصرف سوخت سی ان جی در ماه‌های اخیر در این شهر و میزان مراجعه مردم به این جایگاه‌های سوخت افزایش یافته است.

به گفته برخی از شهروندان اصفهانی، تعطیلی این جایگاه‌ها که در نقاط پر تردد کلانشهر اصفهان مستقر است باعث سرگردانی مشتریان آنها بویژه رانندگان تاکسی‌ها برای مراجعه به جایگاه‌های دیگر و طولانی‌تر شدن صف‌های انتظار شد.

این جایگاه‌های سوخت در خیابان همدانیان جی، گلستان، شفق و ردانی پور مستقر هستند که روزانه سوخت گیری تعداد زیادی از خودروها در آنجا انجام می‌شد اما در زمان حاضر این جایگاه‌ها تعطیل بوده و تعداد زیادی از مردم خواهان بازگشایی هرچه سریعتر آنها برای خدمات‌رسانی هستند.

به گفته مدیرعامل شرکت نیک اندیش (وابسته به شهرداری اصفهان) که کار مشاوره و خدمات مهندسی طرح‌های ایمنی را انجام می‌دهد، این چهار جایگاه با دستور اداره کل استاندارد اصفهان و برای استانداردسازی تعطیل شدند و با پیگیری‌های انجام شده مقرر است ۲ جایگاه همدانیان و ردانی‌پور با اخذ مجوزهای لازم به زودی آغاز به کار کنند.

سید رضا عقدایی با بیان اینکه اداره کل استاندارد استان اصفهان در گذشته ایرادهایی را به این جایگاه‌ها وارد کرده بود، افزود: با توجه به اهمیت این موضوع و در نظر گرفتن همه موارد ایمنی برای حفظ سلامت شهروندان، چهار جایگاه مذکور تعطیل شدند تا امور مربوط به استانداردسازی آنها انجام شود.

وی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ترجیح ما این بود که این جایگاه‌ها یکی یکی تعطیل و استانداردسازی شوند تا اختلالی در روند خدمات‌رسانی به مردم ایجاد نشود، تصریح کرد: اما برخی ناهماهنگی‌ها باعث شد که این اتفاق نیفتد و هر چهار جایگاه باهم تعطیل شوند.

عقدایی با بیان اینکه بیش از ۳۶۰ میلیون تومان برای استانداردسازی ۲ جایگاه همدانیان و ردانی‌پور هزینه شد، خاطرنشان کرد: این ۲ جایگاه آماده بهره‌برداری است و به محض اخذ مجوز از اداره کل استاندارد استان اصفهان و هماهنگی با شرکت‌های پخش فراورده‌های نفتی و گاز استان اصفهان، آغاز به کار می‌کند.

وی اضافه کرد: پس از آغاز به کار این جایگاه‌ها، استانداردسازی ۲ جایگاه دیگر یعنی گلستان و شفق نیز شروع می‌شود تا آنها نیز در آینده نزدیک کار خدمات‌رسانی به شهروندان را از سر بگیرند.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان نیز در این باره به ایرنا گفت: تعطیلی این جایگاه‌ها به دستور اداره کل استاندارد استان اصفهان صورت گرفت و با مجموعه اقدامات انجام شده، ۲ جایگاه به زودی فعال می‌شود.

بهمن علیپور با بیان اینکه هدف اصلی از این اقدام، حفظ سلامتی شهروندان بود، افزود: مدت زمانی در این میان از دست رفت اما با بازرسی‌های انجام شده و اخذ گواهی‌های لازم این جایگاه‌ها به عرصه خدمات‌رسانی برمی‌گردند.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات جایگاه‌های سوخت سی ان جی مبتنی بر فناوری‌های روز و ایمن هستند، خاطرنشان کرد: ۱۶۲ جایگاه سوخت سی ان جی در استان اصفهان فعال است که ۳۵ جایگاه از میان آنها در کلانشهر اصفهان می‌باشد.

علیپور به افزایش ۲۰ درصدی مصرف سوخت سی ان جی در استان اصفهان نسبت به ابتدای سال جاری اشاره و تصریح کرد: استقبال مردم از مصرف سوخت سی ان جی خوب بوده و با توجه به اینکه گازسوز کردن ناوگان حمل و نقل عمومی بصورت رایگان انجام می شود، مصرف این سوخت پاک بیشتر شده است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اصفهان نیز به ایرنا اعلام کرد که با توجه به اهمیت ایمنی و حفظ جان و مال مردم، استانداردسازی جایگاه‌های سوخت ضروری است و پس از استانداردسازی و بازرسی‌های انجام شده مجوز کار به آنها داده می‌شود.

گاز طبیعی فشرده یا سی‌ان‌جی، سوختی است که بیشتر به‌عنوان جایگزینی برای بنزین، گازوییل و گاز مایع به‌کار می‌رود؛ سی‌ان‌جی نسبت به آنها آلودگی کمتری ایجاد می‌کند و فراوانی و قیمت مناسب دارد.

۲۷۰ جایگاه سوخت و ۱۷ پمپ بنزین تک سکو و ۱۶۲ جایگاه سی‌.ان‌.جی در استان اصفهان وجود دارد.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از ۲ میلیون نفر آنها در مرکز این استان یعنی کلانشهر اصفهان زندگی می‌کنند.

بر اساس برخی آمار منتشر شده، تعداد کل خودروهای شماره‌گذاری شده در شهرستان اصفهان تا سال ۹۵ حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است و روزانه بیش از ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر اصفهان تردد می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =