اعزام کماندار به رقابت‌های آنتالیا نیازمند تایید وزارت ورزش است

تهران - ایرنا- رییس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: مسابقات تیر و کمان ترکیه از سری رقابت‌های آزاد است و با توجه به وضعیت اعتباری فدراسیون، اعزام کمانداران فقط با تایید وزارت ورزش و جوانان میسر است.

غلامرضا شعبانی بهار در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه باید با معاون توسعه ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درباره اعزام کمانداران به رقابت‌های آنتالیای ترکیه صحبت کند، افزود: اعتباری که وزارت ورزش به فدراسیون می‌دهد در حد پرداخت حقوق کارکنان است و امکان اعزام ورزشکاران به آنتالیا با این اعتبار برای ما ممکن نیست.

مسابقات آزاد تیراندازی با کمان آنتالیا قرار است ۱۱تا ۱۳ مهر ماه برگزار شود و کشورهایی که مایل به شرکت در این رقابت‌ها هستند باید ضمن پذیرش و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی از ۲۸ تا ۳۰ مردادماه آمادگی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: مسابقات آنتالیا جزو مسابقات قهرمانی جهان یا آسیایی نیست و مسابقات آزاد محسوب می‌شود بنابراین در صورتی که شورای برون مرزی با این اعزام موافقت و بانک مرکزی اعتبار ارزی لازم را تامین کند، وزارت ورزش اعتبار کافی برای اعزام را به فدراسیون خواهد داد. ما هم دوست داریم کمانداران ریکرو و کامپوند به این رقابت‌ها اعزام شوند.

شعبانی‌بهار گفت: البته با توجه به آزاد بودن رقابت‌های تیراندازی با کمان  آنتالیا هریک از ورزشکاران ملی پوش  می‌توانند به طور شخصی در خواست داده و در این رقابت‌ها شرکت کنند.

هدف از افتتاح خوابگاه برگزاری اردوها به صورت شبانه‌روزی است 

رییس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: هدف ما از تلاش برای تکمیل خوابگاه در سایت تیر و کمان آزادی و افتتاح آن، شروع هرچه سریع‌تر اردوهای آماده‌سازی برای کمانداران بویژه رشته ریکرو است تا کمانداران با سطح بالایی از آمادگی راهی آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک در فرانسه شوند.

شعبانی بهار افزود: تا چند ماه دیگر مسابقات جهانی و آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک برگزار می‌شود و ما باید کمانداران را برای شرکت در این رقابت‌ها مهیا کنیم.

وی گفت: سایت آزادی پس از مجوز ستاد ملی کرونا برای تمرین تیراندازان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز بوده و کمانداران به صورت انفرادی و البته زیر نظر مربی تمرینات خود را پیگیری کرده‌اند. ما امیدواریم با راه‌اندازی خوابگاه، اردوها با انسجام بیشتری برگزار شود.

فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان به تازگی تقویم مسابقات جهانی و اتخابی المپیک در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =