وضعیت هوشیاری استاد شجریان خوب نیست

تهران- ایرنا- مدیرعامل بیمارستان جم تهران گفت: در حال حاضر استاد شجریان در آی سی یو بستری است و به نسبت روز اول بستری، وضعیت فشار خون و تنفس بهتر شده، اما وضعیت هوشیاری خوب نیست.

بابک حیدری اقدم روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت استاد محمدرضا شجریان که در بیمارستان جم بستری است، افزود: استاد شجریان دو روز قبل با شوک عفونی به بیمارستان جم آمدند که افت فشار، تنگی نفس و ترشحات ریوی بسیار زیادی داشته و هوشیاری پایینی داشت که به آی سی یو منتقل شد.

وی ادامه داد: درمان‌های اولیه انجام شده، اما این‌که بگوییم شرایط استاد شجریان خوب است، این‌طور نیست و هنوز نیازمند مراقبت ویژه در بخش آی سی یو است.

مدیرعامل بیمارستان جم تهران اظهار کرد: به زودی نمی‌توان استاد شجریان را از آی سی یو مرخص کرد و فعلا باید در این بخش باشد. شوک عفونی هنوز برطرف نشده و فشار وی با داروهای تقویت کننده بهتر شده است. ترشحات ریوی کمتر شده و تب کاهش پیدا کرده است.

حیدری اقدم گفت: احتمالا دلیل این شوک می‌تواند به دلیل عفونت ریه باشد که ترشح شده و ترشحات ریه زیاد شده است.

در همین زمینه، بیمارستان جم روز دوشنبه در اطلاعیه شماره ۳ خود اعلام کرد: «در راستای اطلاع رسانی به مردم هنر دوست و هممیهنان عزیز باستحضار می رساند، شرایط عمومی استاد شجریان نسبت به روز قبل تغییر نداشته اند و در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان جم تحت نظر تیم پزشکی می باشند.»

 به گزارش ایرنا، استاد محمدرضا شجریان روز شنبه ۲۵ مرداد ماه به علت افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک در بخش «آی سی یو» بیمارستان جم تهران بستری شد.

وی بهمن سال گذشته نیز به علت بروز مجدد اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم بستری شد و بامداد روز جمعه دوم اسفند ۹۸ همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علایم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

«خسرو آواز ایران» پنجم فروردین سال جاری با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد و بر اساس اعلام هیات مدیره بیمارستان جم اقدامات درمانی وی زیر نظر پزشکان معالج در خارج از بیمارستان انجام گرفت.

استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha