رهاسازی ۳۵۰ هزار قطعه ماهی بومی در منابع آبی خرمشهر

آبادان - ایرنا - رِییس شیلات خرمشهر گفت: اولین مرحله رهاسازی ۳۵۰ هزار قطعه ماهی بومی در منابع آبی شهرستان خرمشهر با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی و معاون برنامه ریزی فرمانداری این شهرستان انجام شد.

احمد علی‌پناه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا هدف از رهاسازی ماهیان بومی در منابع آبهای داخلی خرمشهر را حفظ و بازسازی ذخایر ماهیان بومی در منابع آبیداخلی بیان کرد و افزود: افزایش تولید و توسعه پایدار اشتغال محلی و روستایی از طریق افزایش میزان صید و صیادی در آبهای داخلی از اهداف رهاسازی ماهیان بومی در این شهرستان است. 
وی با بیان اینکه عملیات رهاسازی ماهیان بومی در آبهای داخلی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت گفت: استمرار طرح رهاسازی ماهیان بومی از سوی اداره شیلات خرمشهر در این زمینه می‌تواند باعث رونق اقتصادی از طریق فعالیت‌های صیادی و گردشگری شود. 
علی‌پناه با اشاره به نقش مهم شیلات خرمشهر در تولید آبزی پروری گفت: شهرستان خرمشهر به لحاظ وجود پسابهایی همچون نیشکر، کانال شیردم، تالاب ناصری ظرفیت تولید و پرورش ماهی در آبهای داخلی را دارد که در سه سال گذشته موفق به کسب رتبه اول و تولید بیش از یک سوم ماهیان پرورشی استان شده است. 
به گزارش ایرنا شهرستان خرمشهر دارای بیش از ۲۵۰ مزرعه پرورش ماهیان گرمابی با مساحت تقریبی پنج هزار هکتار و تولید سالیانه بیش از ۲۰ هزار تن و اشتغال‌زایی حدود پنج هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش مهمی در زمینه تولید پروتئین مصرفی، اشتغال پایدار، افزایش سرانه مصرف ماهی و ارزی آوری از طریق صادارت دارد.

همچنین مجتمع پرورش ماهی شهید احمدیان خرمشهر شامل ۱۳۷ مزرعه در ۲ فاز است که گام نخست شامل یک هزار هکتار با ۴۹ مزرعه و گام دوم نیز با یک هزار و ۵۰۰ هکتار شامل ۸۸ مزرعه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =