احیای روضه‌های خانگی و فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: احیای روضه‌های خانگی، تصرف فضای مجازی، مجهز کردن رسانه ملی در سطح کشور و حتی خارج از کشور، استفاده از بهترین سخنرانان با تعیین وقت مشخص و اطلاع‌رسانی به موقع را می‌توان در شرایط خاص امسال مورد توجه قرار داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار دبیر جامعه ایمانی مشعر اظهار داشت: از زحماتی که به صورت فنی و با همه مشکلات موجود در راستای برگزاری مراسم محرم انجام می‌دهید، قدردانی می‌کنم که امیدواریم خداوند به شما جزای خیر دهد.

وی افزود: جریان ویروس کرونا شاید در آینده موانع و مشکلات دیگری نیز پیش آورد اما برای ما یک تجربه جدید است لذا باید با مشاوره و رعایت اصول و تمرین، خود را با هر شرایطی مطابقت دهیم تا محرم ما، محرم باشد، زیرا کُلُّ شَهر محرم، کُلُّ یُوم عاشورا و کُلُّ اَرض کربلا است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر استفاده از شیوه‌های نوین رسانه‌ای برای انتقال پیام کربلا تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی شود تا چگونه می‌توان در این شرایط خاص پیام کربلا را رساند و ظالم و مظلوم را معرفی و جبهه جهاد و مبارزه علیه ظلم را تجهیز کرد.

وی تصریح کرد: امروز اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که نعمت‌های خدا است و باید از آن به خوبی بهره‌برداری کرد که البته اصل بهره‌برداری از آنها، ابتکار است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه باید متناسب با زمان، شرایط را بسنجیم و براساس آن طرح دهیم افزود: امیدواریم امسال تجربه خوبی را در محرم پیاده کنیم که هم عذر آنهایی که به نحو خاصی عمل می‌کنند، دستشان کوتاه شود و هم جبهه دشمن که طمع کردند مراسم ما را تعطیل کنند، ناامید شوند.

وی بیان کرد: محرم یک برنامه ویژه است که هم نماز جمعه و جماعات را احیا خواهد کرد و هم خودش را به خوبی سرپا نگه خواهد داشت.

امام جمعه بیرجند گفت: از اینکه سر جای خود نمی‌نشینید و دست روی دست نمی‌گذارید بلکه در جهت تولید محتوا و طرح‌های جدید گام بر می‌دارید نیز تشکر می‌کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =