۵ درصد از سهم بودجه فناوری دستگاه‌ها باید صرف امنیت اطلاعات شود

تهران - ایرنا - رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون گفت: تخصیص بودجه و اعتبار در زمینه امنیت اطلاعات مهم است، بنابراین پنج درصد از سهم بودجه فناوری اطلاعات دستگاه‌ها باید صرف امنیت اطلاعات شود.

 به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «سید جواد رضوی» در سومین نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات وزارت تعاون و سازمان های تابعه اظهارداشت: فرهنگ سازی در مقوله امنیت اطلاعات امری لازم و ضروری است و باید جزء برنامه‌های مشترک همه سازمان‌ها قرار گیرد. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کارگروه امنیت اطلاعات و ارتباطات در سال ۱۳۹۸ در وزارتخانه ذیل کمیته توسعه دولت الکترونیک شکل گرفته است، این کارگروه باید  در همه سازمان‌های تابعه به طور مستمر تشکیل شود .

رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت تعاون با اشاره به اهمیت دستورالعمل‌های مرکز امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) تصریح کرد: مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری از دستورالعمل‌های مربوطه، شاخص‌ها را استخراج و چک لیست مناسبی را تهیه کرده و در اختیار سازمان‌های تابعه قرار داده است و طی یک ماه آینده همه سازمان‌ها براساس شاخص‌های احصاء شده ارزیابی می‌شوند و اقدامات اصلاحی و برنامه اجرایی برای اقدامات مرتبط انجام می‌شود.

وی افزود:  سازمان های تابعه نیز باید نسبت به افزایش سطح آگاهی کارکنان در این خصوص اقدام کنند.

رضوی با بیان اینکه در نقشه راه تحول دیجیتال، اقدامات مربوط به سال ۱۳۹۹ همه سازمان‌های تابعه احصاء می‌شود، اظهار داشت:  تحول دیجیتال یک مسیر است نه یک مقصد و امیدواریم این اقدامات، مسیر را هموار کند تا همه سازمان‌های مرتبط، با رویکرد چابک در مسیر تحول دیجیتال حرکت کنند و موجب  افزایش کارآمدی دستگاه و رضایتمندی مردم از ارائه خدمات شود.

سومین نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه با حضور نمایندگان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری برگزار شد.

در  این  نشست آخرین گزارش مربوط به وضعیت فناوری اطلاعات در آمارهای بین المللی ارائه و تجربیات سازمان‌های تابعه از جمله بانک‌ها به اشتراک گذاشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =