۲۰ درصد نخست اعتبار طرح های جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان نخستین استانی بوده که تاکنون ۲۰ درصد نخست اعتبار طرح های جهش تولید در آن تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز دوشنبه در نشست با فرمانداران ۹ گانه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: همچنین کهگیلویه و بویراحمد دومین استان کشور بود که در خصوص طرح های جهش تولید با سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه امضا کرد.

وی افزود: با اجرای ۳۳ طرح اشتغال زا در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعت و خدمات زمینه اشتغال ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر در استان فراهم می‌ شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای اجرای ۳۳ طرح اشتغالزا در استان ۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف دولتی و خصوصی تامین شده که ۲۰ درصد نخست این اعتبار به استان تخصیص یافته است

کلانتری ابراز داشت: ملاک کار فرمایشات مقام معظم رهبری در همه امور خواهد بود و آن چه فرموده اند با دقت و حساسیت اجرایی خواهد شد و ایشان در موضوع کرونا بر اجرای صحیح تصمیمات ستاد ملی تاکید دارند.

وی عنوان کرد: انتظار می رود در خصوص برگزاری مراسم محرم امسال فرمانداران و بخشداران همکار های لازم برای برگزاری هر چه با شکوه تر این مراسم را صورت دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بحث سیاه پوش شدن شهر ها دقت شود و امسال بیشتر از سال های گذشته فضای استان حسینی شود.

کلانتری بیان کرد: افراد بدون ماسک در این هیات ها حضور نیابند و نذورات با رعایت پروتکل ها انجام و از تریبون این مراسم ها استفاده صحیح شود.

وی تاکید کرد: در خصوص برگزاری کنکور فرمانداران و مدیران متولی حساسیت های لازم را داشته باشند و به طور مرتب در این مدت ۴ روز برگزاری امتحان نظارت ها و بررسی ها صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش و پرورش استان در خضوض آغاز به کار مدارس آمادگی لازم را داشته باشد و پروتکل ها طبق دستور های ستاد ملی کرونا رعایت شود.

وی افزود: نظارت بر بازار استان تشدید و پیش از ان که کمبود کالایی در بازار احساس شود، اقدامات لازم صورت گیرد تا بازاری عادلانه داشته باشیم و ظلمی به مردم نشود.

کلانتری بیان کرد: هم اینک طرح های بسیار بزرگ و قابل تاملی در حوزه های مختلف عمرانی و اقتصادی در استان در حال اجراست که عمده ترین آن ها می توان به مسیر پاتاوه به دهدشت، مسیر گچساران به بهبهان و چندین طرح دیگر اشاره کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: وزارت نیرو ۸۳ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی در دستور کار دارد و این طرح ها در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق محروم در حال اجرایی شدن اند.

وی ابراز داشت: باید خدمات دولت توسط مسئولان مطرح شود تا دولت مظلوم واقع نشود و مردم واقعیت ها را بدانند.

کلانتری بیان کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و خدشه دار کردن نظام است که باید در این رابطه بسیار مراقب بود و خدمات نظام همگی بیان شوند.

وی عنوان کرد: کسانی که فک پلمپ کنند متخلف محسوب می شوند و با آن ها در این ایام کرونایی به جد برخورد خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هیچ مدیری در استان حق ندارد ختیارات قانونی مدیران شهرستانی را سلب کند.

کلانتری  به فرمانداران و مسئولان توصیه کرد که با نمایندگان استان تقابل نداشته باشند بلکه تعامل را پیشه کنند و از ظرفیت نمایندگان استان به درستی استفاده شود.

وی تاکید کرد: نمایندگان دلسوز مردم و بدهکار مردم هستند و ما نیز در راستای خدمت به مردم باید با نمایندگان تعامل داشته باشیم و تعاملات در راستای اهداف نظام، آرمان های انقلاب، اجرای فرامین رهبری و سیاست های دولت باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برخی ها به دنبال حاشیه سازی اند که باید مدیران و فرمانداران هوشیار باشند و به جای پرداختن به حاشیه ها بر روی موضوعات مهمی همچون اشتغال و تکمیل طرح ها تمرکز کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهارات بنده در رسانه ها بد انعکاس اداده شد این در حالی است که مانسبت به عزاداری روز پنجشنبه گذشته در دیشموک در این نشست گلایه داشتیم.

احد جمالی ابراز داشت: این عزاداری آنقدر شلوغ بود که افراد بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکردن پروتکل ها در این مراسم حضور یافته بودند.

وی تاکید کرد: مشاهده این کلیپ در فضای مجازی نگران کننده بود و گمان می رود برگزاری این تجمعات تمام زحمات کادر درمان را بر باد خواهد داد.

جمالی تصریح کرد: ما مکلف به حفظ جان مردم استان هستیم و بارها در نشست های متعدد در راستای محرومیت زدایی دیشموک برنامه های چشمگیری داشته ایم.

وی افزود: در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا به برخی ها فک پلمب ها توسط افراد خاطی اشاره شد که برخورد جدی با این گونه افراد را از مسئولان متولی خواستار شدیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشتر مردم استان در رعایت پروتکل های بهداشتی کمال همکاری را داشته اند اما در این میان برخی افراد نامهربان جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

وی بیان کرد: ادب، تربیت و صداقت، امانت در وجود همه ما متجلی بوده و نیت، گفتار و عمل ما در حضور خداوند است.

جمالی افزود: فرمانداران در خصوص تغییر مدیران در سطح شهرستان ها که توسط مدیران کل استان بدون هماهنگی صورت می گیرد، در اختیار گذاشتن اعتبارات اضطراری اضافه کار، پاداش کارکنان، سلب اختیار مدیران شهرستان ها توسط مدیران کل، خسته شدن کادر درمان، سخت گیری بانک ها در ارائه تسهیلات به مردم موضوعاتی را مطرح کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اختلاف برق منطقه ای و بنیاد مسکن استان سبب بی نظمی در اجرای طرح هادی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =