۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83910795
۰ نفر

برچسب‌ها

عزاداری های محرم در لاهیجان بر محور حفظ سلامت مردم برگزار می شود

لاهیجان- ایرنا- سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: عزادارای های ماه محرم با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و محوریت حفظ سلامت مردم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالله اکبری روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا  با حضور نمایندگان برخی هیات‌ های مذهبی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه نباید سلامت و عزاداری را دو مقوله جدا از هم دانست، افزود: با توجه به فرهنگ غنی مردم شهرستان عزاداری اباعبدالله حسین (ع) با شور معنوی برگزار و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده به شکل بسیار مناسبی رعایت می شود.

اکبری با تاکید بر این که افراد دارای بیماری زمینه ای از حضور در اماکن مختلف باید پرهیز کنند، خاطر نشان کرد: تمام شهروندان در هیات ها و حسینیه ها  از ماسک استفاده کنند ضمن اینکه پذیرایی ها نیز فقط به شکل بسته بندی شده در پایان هر مراسم انجام شود.

وی با بیان اینکه از همیاران بهداشت در راستای کنترل هر چه بهتر و انجام پروتکل های بهداشتی در ایام محرم باید بهره گرفته شود،  اضافه کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان در برآورد و تامین نیازهای اقلام بهداشتی هیات های مذهبی اقدامات لازم را به عمل  آورند.

اکبری اظهار داشت: تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای این شهرستان‌ مشخص است و تفاوتی بین مراسم در شهر و روستاها نیست و قوانین به صورت یکپارچه عمل خواهد شد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان خاطر نشان کرد: از ظرفیت رسانه‌ ها و فضای مجازی در راستای آگاهی بخشی به مردم باید بیش از پیش استفاده شود و رسانه ها نیز به این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.

شهرستان لاهیجان دومین شهرستان پرجمعیت گیلان پس از رشت در ۴۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

در سرشماری سال ۹۰ برای دو بخش مرکزی و رودبنه شهرستان لاهیجان ۱۶۸هزار نفر جمعیت و ۵۵ هزار خانوار سرشماری شد.
جمعیت شهری لاهیجان ۵۸ درصد و جمعیت روستایی آن ۴۲ درصد است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =