ساخت اماکن ورزشی در مدارس اولویت آموزش و پرورش است

کرمانشاه- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، یکی از اولویت‌های این وزارتخانه در راستای توجه به شادابی و سلامت دانش‌آموزان را ساخت اماکن ورزشی در مدارس دانست و گفت: باید مانند فراگیری خواندن و نوشتن به تحرک فیزیکی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش توجه کنیم.

«مهرزاد حمیدی» روز دوشنبه در مراسم افتتاح زمین چمن دبیرستان «حمزه سیدالشهدا» در محله فرهنگیان فاز ۲ شهر کرمانشاه افزود: آموزش و پرورش با در اختیار داشتن ۳۳ هزار دبیر تخصصی ورزشی پتانسیل فراوانی برای آموزش ورزشی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف دارد که باید با احداث مجموعه‌های ورزشی در داخل مدارس از این نیروی عظیم به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شویم.

او  ساخت اماکن ورزشی در داخل مدارس را باعث کاهش هزینه‌های زمان و ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و بهره‌گیری بیشتر از تخصص مربیان ورزشی عنوان کرد و گفت: باید در جایی سرمایه‌گذاری ورزشی کرد که مخاطب باشد یعنی در مدارس که به آسانی دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان حضور دارند و می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی در ادامه به طرح غربالگری سلامت دانش آموزان ( سنجش وزن و چاقی آنان) اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح به ویژه در ایام کرونا بسیار مهم است و آموزش و پرورش در تلاش است با تولید محتواهای ورزشی از طریق شبکه دانش‌آموزی شاد والدین و دانش‌آموزان را به داشتن تحرک و توجه به سلامت وادار کنیم.

حمیدی، دانش‌آموزان را سرمایه‌های آینده و اصلی کشور دانست و گفت: آموزش و پرورش با اجرای طرح‌هایی مانند المپیاد ورزشی، کانون‌های ورزشی، ورزش صبحگاهی و طرح چابک درصدد فراهم کردن زمینه‌های شادابی و نشاط و سلامت دانش‌آموزان است.

گروه صنعتی مدلل ۱۵ زمین چمن ساخته است

نماینده گروه صنعتی مدلل نیز در این مراسم گفت: گروه صنعتی مدلل در راستای مسوُولیت اجتماعی‌اش، سال گذشته تعهد کرد در مدت ۶ ماه ۱۵ زمین چمن در مدارس و شهرک حاشیه‌نشین کرمانشاه با اعتبار ۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری برساند.

«شهریار گراوندی» در ادامه با اشاره با افزایش قیمت مصالح، تورم و گرانی‌های ابتدای سال جاری، افزود: گروه صنعتی مدلل در مدت چهار ماه با عتبار ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان این طرح‌ها را با امکانات لازم از جمله سرویس حمام، دستشویی، رخت‌کن به بهره‌برداری رساند.

آموزش و پرورش استان کرمانشاه ۳۰ هزار معلم، ۳۰ هزار بازنشسته و ۳۵۰ هزار دانش آموز دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲ شهر و ۲هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

اخبار مرتبط