ابراز نگرانی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل از عرضه اینترنتی آثار خارجی

تهران- ایرنا- هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران از نمایش فیلم‌ها و سریال‌های خارجی بدون پروانه نمایش در سایت‌های اشتراک ویدئو ابراز نگرانی کرد.

در آخرین نشست هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل ضمن بررسی شرایط نمایش فیلم‌های سینمایی از برخی V.O.D ها، در مورد نمایش غیرقانونی فیلم‌ها و سریال‌های خارجی از شبکه‌های اینترنتی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت آن‌ها صادر شده است، ابراز نگرانی شد.

در این نشست عنوان شد در شرایطی که برای نمایش فیلم‌های سینمایی و سریال‌های ایرانی انواع ممیزی‌ها با توجه به قانون اعمال می‌شود، تعداد قابل توجهی از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خارجی بدون خرید حقوق و پروانه نمایش از وزارت ارشاد اسلامی یا تلویزیون در VODها و سایت‌های اشتراک ویدئو به نمایش در می‌آید. آن هم در شرایطی که تماشاگران سالن‌های سینما روزانه ۴ هزار نفر هستند، اما این سایت‌ها بیش از ۲ میلیون کاربر دارند.

هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل با ابراز امیدواری برای پایان یافتن رویکرد دوگانه در قبال عرضه اینترنتی فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و خارجی در VODها، عنوان کرد: انجمن خواستار آن است که جهت جلوگیری از بی قانونی، پروانه نمایش فیلم‌ها و سریال‌ها در ابتدای نمایش، در معرض دید قرار گیرد.

روابط عمومی انجمن در پایان اعلام کرد که بر اساس مصوبه هیات مدیره، مساله برای بررسی به سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون فرهنگی مجلس، کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و دیگر مراکز مسئول احاله خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha