فراهم‌سازی شرایط بهداشتی برای حضور داوطلبان کنکور در خرمشهر

آبادان - ایرنا - معاون آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: شرایط لازم بهداشتی برای حضور ۲هزار و ۲۵ داوطلب آزمون سراسری با در نظر گرفتن شرایط و پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر فراهم شد.

کمال غانمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از این تعداد یکهزار و ۳۰۲ نفر زن و ۷۲۳ مرد می‌باشند که ۶۴ درصد داوطلبان زن و ۳۶ درصد داوطلب مرد در چهار روز متوالی از روز چهارشنبه ۲۹ مرداد تا شنبه اول شهریور ماه سال جاری در آزمون سراسری شرکت می‌کنند.

وی افزود: روز چهارشنبه ۸۵ نفر در رشته هنر، روز پنجشنبه  ۲۱۵ داوطلب رشته علوم ریاضی و فنی و  ۵۰۴ نفر در رشته علوم انسانی و در روز جمعه داوطلبان یکهزار و ۴۵ نفر در رشته علوم تجربی و روز شنبه ۱۷۶ داوطلب در رشته زبان خارجی در این ازمون در خرمشهر شرکت می‌کنند.

غانمی شمار داوطبان کنکور سراسری سال گذشته در این شهرستان  را ۲ هزار و ۳۶ داوطلب عنوان کرد و گفت: داوطلبان کنکور امسال در مقایسه با سال گذشته از نظر تعداد شرکت کنندگان تغییر چندانی نداشته است.

وی اظهار داشت: باجه رفع نقص از  روز سه‌شنبه در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر آماده ارائه خدمات به داوطلبان است.

غانمی گفت:فاصله گذاری بین داوطلبان یک متر و هشتاد سانتیمتری تعیین شده ضمن اینکه سازمان سنجش یک پکیج بهداشتی شامل یک ماسک و یک پد الکی برای داوطلبان آماده کرده است.

وی در ادامه گفت:در این راستا جمعیت هلال احمر برای غربالگری و فوریت های پزشکی در محل دانشگاه حضور خواهند داشت.

غانمی افزود: با توجه به پراکندگی دانشکده‌ها در دانشگاه علوم دریایی برای تسهیل آمد و شد داوطلب ۲ دستگاه اتوبوس از شهرداری خرمشهر درخواست داده شده است.

دانشگاه علوم دریایی خرمشهر چهار دانشکده مهندسی دریا، علوم دریایی و اقیانوسی، مهندسی منابع طبیعی دریا و اقتصاد و مدیریت دریا دارد و د مقطع کارشناسی،دانشجو می‌پذیرد.

حدود ۲ هزار دانشجو در ۱۱ رشته کارشناسی، ۱۹ رشته کارشناسی ارشد و چهار رشته دکترا در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تحصیل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =