۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 766
کد خبر: 83910601
۰ نفر

برچسب‌ها

اعلام رسمی ناوتکس جدید توسط ترکیه در مدیترانه شرقی

تهران - ایرنا- ترکیه برای آغاز فعالیت‌های اکتشافی کشتی یاووز در آب‌های مدیترانه شرقی به طور رسمی ناوتکس جدیدی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی ترکیه (آناتولی) در روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: ترکیه برای آغاز فعالیت‌های اکتشافی کشتی حفاری یاووز در تاریخ ۱۸ اوت تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در آب‌های مدیترانه شرقی این ناوتکس جدید را منتشر کرده است.

در این عملیات اکتشافی کشتی‌های ارطغرل بیگ، عثمان بیگ و اورهان بیگ کشتی اکتشافی یاووز را همراهی خواهند کرد.

در ناوتکس اعلامی از سوی ترکیه، عدم ورود به منطقه عملیات اکتشافی "شدیدا توصیه" شده است.

با اعلام ناوتکس جدید از سوی ترکیه، بخش روم نشین قبرس نیز امروز صبح ناوگروه متقابلی را منتشر کرده است.

ترکیه پیشتر نیز به منظور فعالیت های تحقیقاتی و اکتشافی کشتی اوروچ رئیس به همراه کشتی‌های آتامان و چنگیزخان در مدیترانه شرقی تا ۲۳ اوت ناوتکس منتشر کرده بود.

ناوتکس یک نوع خدمات مخابراتی می باشد که برای کمک به ایمنی کشتی ها در دریا و ارسال پیامها و اخطارهای دریایی به آنها در منطقه مشخص شده توسط ایستگاه ساحلی ارایه می گردد. براساس سیستم GMDSS نصب گیرنده اخبار ناوتکس بخشی از تجهیزات اجباری کشتی ها می باشد.

سیستم GMDSS نیز از مدرنترین فناوری ها در امر ارتباطات ماهواره ای بوده و در جهت ایمنی جان انسان ها در دریا با کمترین تاخیر و بیشترین دقت به کار گرفته می شود.کشتی ها با مجهز شدن به این سیستم به یک سطح ایده آل از فناوری و راحتی کار دست پیدا می کنند.

یکی از مسایل و مشکلات پیش روی ترکیه کمبود منابع انرژی است که به همین علت این کشور برای دستیابی به این منابع وارد آبهای مدیترانه شرقی شوده است و کشتی های ترکیه از سال ها قبل اکتشاف نفت و گاز را در دریای مدیترانه آغاز کرده اند.

یونان و قبرس ( بخش یونانی نشین) از مهمترین و برجسته ترین مخالفان ترکیه و عملیات اکتشافی این کشور در مدیترانه شرقی هستند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =