فضای مجازی فرصت مناسبی برای توسعه ورزش کونگ فو خوزستان است

اهواز – ایرنا – رییس هیات کونگ فو خوزستان گفت: فضای مجازی فرصت مناسبی برای توسعه و رشد ورزش کونگ فو در سطح کشور به ویژه خوزستان است و ما از این طریق برنامه‌های مختلفی برگزار کردیم.

علی امانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزش کونگ فو جز رشته های ورزشی است که با برگزاری مسابقات مجازی توانسته است بسیاری از ورزشکاران نوجوان و جوان را به سمت یک فضای ورزشی رقابتی سوق دهد.

وی افزود: با توجه به مدت چندماهه شیوع کرونا در خوزستان و برای این که کونگ فوکاران استان از این رشته فاصله نگیرند و سلامتی ورزشکاران حفظ شود همچنین آنها را به ورزش در خانه تشویق کنیم، تصمیم گرفتیم مسابقات رشته های مختلف را به صورت مجازی برگزار کنیم. 

رییس هیات کونگ فو خوزستان افزود: برگزاری مسابقات کونگ فو به صورت مجازی برای اولین بار است که در این رشته، در کشور برگزار می شود البته چندین دوره مسابقه با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و فرهنگ ورزش در خانه در سطح استان برگزار کردیم که با استقبال خوبی همراه بود.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات اجرای فرم و هنرهای نمایشی به صورت مجازی در بخش آقایان و بانوان و برگزاری مسابقات قرآنی ویژه کونگ فوکاران استان از دیگر برنامه های هیات کونگ فو خوزستان در ایام کرونایی بود ک با استقبال بسیار خوبی همراه شد.

امانی افزود: بنا داریم در نیمه دوم سال میزبان ۲ رویداد مهم کشوری و اردوی تیم ملی باشیم البته به شرطی که کرونا این اجازه را دهد و اداره کل ورزش و جوانان استان از ما حمایت کند. بی شک برگزاری اردوی تیم ملی در استان خوزستان موجب می شود تا ورزشکاران فرصت تمرین با دیگر ملی پوشان را داشته باشند و این موضوع باعث پیشرفت آنها می شود.

وی به برگزاری ۶ دوره آموزش مربیگری و داوری در خوزستان اشاره کرد و گفت: این موضوع به رشد و ارتقاء سطح دانش مربیان و داوران کمک می کند.

حدود چهار هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته ورزشی کونگ فو در خوزستان فعالیت می کنند.

تعداد هیات های کوفک فو فعال در شهرستان های خوزستان با استقبال صورت گرفته از ۱۰ هیات به ۲۳ هیات افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =