شیروان ۶۳.۵ درصد المپیادی‌های خراسان شمالی را دارد

بجنورد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شیروان گفت: این شهرستان در سال تحصیلی سپری شده (۹۹-۹۸) ۶۳.۵ درصد از قبول‌شدگان المپیادهای خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا علی ابراهیمیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران شیروان اظهار داشت: در مجموع ۳۲۱ نفر در المپیادهای استان پذیرفته شدند که از این تعداد ۲۰۱ نفر مربوط به شهرستان شیروان بود که این رقم در سال ۹۶ نفر بوده است.
وی با بیان اینکه دانش آموزان این شهرستان در کنکور و مسابقات فرهنگی، هنری استانی نیز پیشتاز بوده و موفق به کسب رتبه های برتر شده اند، گفت: این موفقیت ها مدیون تلاش و پشتکار آنان و خانواده هایشان و معلمان است.

ابراهیمیان در خصوص بازگشایی مدارس شیروان افزود: برای بازگشایی مدارس تمهیداتی صورت گرفته و جلساتی برگزار شده که طبق دستورالعمل های لازم انجام می شود ولی تاکنون محتوای الکترونیکی کافی تهیه شده و بیش از ۹۰ درصد ثبت نام ورودی های پایه اول، هفتم و دهم انجام شده است.
مدیر آموزش و پرورش شیروان در خصوص طرح های عمرانی گفت: اینک مدرسه نوساز ۶ کلاسه فرهنگیان، آزادگان و ۲مدرسه در قوشخانه آماده افتتاح است که تا هفته دولت مورد استفاده قرار می گیرد.
ابراهیمیان در خصوص استخر دانش آموزی این شهر که تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد، افزود: همچنین دارالقرآن امام علی(ع) این شهر که ساخت آن از سال ۸۳ زده شده، امسال با تخصیص ۱۳ میلیارد ریال تکمیل و برای افتتاح در دهه فجر آماده می شود.
وی در خصوص مجتمع آموزشی شیروان گفت: این طرح شامل یک مدرسه ۹ کلاسه، یک مدرسه ۶ کلاسه، ۲ طرح ساختار قامتی و یک زمین چمن است که ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.
در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، ۲۸ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =