کنکور سراسری با آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه هیچ نگرانی در خصوص برگزاری کنکور وجود ندارد، گفت: برای حفظ سلامت داوطلبان و صحت آزمون سراسری، تدابیر لازم برای برگزاری این رویداد در سطح استان اتخاذ شده است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز دوشنبه در جلسه کمیسیون دانشگاه‌های استان که با حضور جمعی از روسای دانشگاه‌ها در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به شرایط خاص پیش آمده در کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در عین حال، حفظ امنیت آزمون تاکید کرد.

وی با اشاره به حضور ۱۹ هزار و ۲۶ داوطلب قزوینی در آزمون سراسری، اظهار داشت: کنکور امسال در ۱۰ حوزه امتحانی و از ۲۹ مرداد جاری تا اول شهریور ماه، به مدت چهار روز و در گروه‌های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان‌های خارجی در سطح استان برگزار می شود. 

حبیبی با بیان اینکه تدابیر لازم برای اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در حوزه‌های آزمون سراسری از سوی  دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفته شده، تصریح کرد: اختصاص تیم فوریت‌های پزشکی، گندزدایی و ضد عفونی دقیق مکان‌های آزمون، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در چیدمان صندلی‌ها، انجام مراحل تب سنجی از شرکت کنندگان و نصب تهویه‌های مناسب از جمله الزامات بهداشتی برگزاری آزمون است. 

این مسوول با تاکید دوباره بر آمادگی برگزاری آزمون سراسری در سطح استان قزوین، یادآور شد: تنها نگرانی ما تجمع والدین و همراهان شرکت کننده در بیرون از حوزه‌های امتحانی، به ویژه قبل و بعد از برگزاری آزمون است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین همچنین در جهت تامین امنیت و برگزاری مطلوب این رویداد مهم علمی، از آماده‌باش فرمانداران، نیروهای انتظامی و امنیتی، دستگاه‌های خدمات رسان و مرکز فوریت‌های پزشکی در روزهای برگزاری آزمون و همچنین آمادگی دستگاه قضایی استان جهت برخورد با تخلفات احتمالی خبر داد.

به گفته حبیبی، تمامی دستگاه‌های خدمات رسان از جمله شرکت‌های آب، برق و مخابرات طی روزهای برگزاری امتحانات باید در آماده‌باش کامل باشند.

این مسوول در بخشی دیگر سخنان خود با اشاره به زمان بازگشایی مدارس، گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مدارس استان همزمان با سراسر کشور از ۱۵ شهریور ماه آینده بازگشایی می‌شوند و به همین جهت آمادگی لازم برای برگزاری کلاس‌های درس به ‌صورت مجازی نیز باید وجود داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این نشست بازگشایی مدارس را مهمترین رویداد فرهنگی کشور دانست و افزود: با تمام توان خود آماده بازگشایی مدارس در سال جدید تحصیلی هستیم.

حسنعلی اصغری از تدوین اطلس جامع آموزش و پرورش استان، ویژه بازگشایی مدارس خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر ۲۱ هزار دانش‌آموز در استان امکان حضور در شبکه شاد را ندارند که برای تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم و دانش‌آموزان بی‌بضاعت باید چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۳۰ تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس به صورت حضوری شرکت خواهند کرد، تاکید کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، افراد سودجو در تلاش هستند تا القا کنند حضور دانش‌آموزان در فضای مدارس مناسب نیست.

به گفته اصغری، برای انجام مراحل ضدعفونی و گندزدایی مدارس در طول سال تحصیلی ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

براساس اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور، در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۶۰ شرکت کننده حضور دارند که ۶۴۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی هستند و  تعداد شرکت کنندگان در رشته تجربی امسال ۹ درصد بیش از سال گذشته بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =