رسانه های پاکستان: ایران ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی پاکستان را بازگرداند

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان امروز (دوشنبه) گزارش دادند: جمهوری اسلامی ایران برای سومین بار در هفته‌های اخیر، ۴۰۰ نفر دیگر از مهاجران غیرقانونی پاکستان را تحویل مسئولان مرزی این کشور داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از رسانه‌های پاکستانی، تعداد مهاجران غیرقانونی پاکستان که در چند هفته اخیر توسط ایران اخراج و تحویل کشور همسایه شد به ۸۰۰ نفر رسید.

روزنامه اردو زبان «دنیا» در این خصوص امروز نوشت: نیروهای مرزبانی ایران ۲۰۰ تبعه پاکستانی که به جرم ورود و اقامت غیرقانونی در ایران بازداشت شده بودند را به مسئولان مرزی در گذرگاه مشترک مرزی ایران و پاکستان (میرجاوه-تفتان) تحویل دادند. یک گروه ۲۰۰ نفری دیگر از اتباع پاکستانی نیز امروز استرداد شدند.

 مرزبانان ایران پیشتر  در روزهای ۳۰ تیر و ۲۲ مردادماه امسال نزدیک به ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازداشت و سپس آنان را به مقامات این کشور مرز میرجاوه تحویل دادند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت‌های غیرقانونی از مسیرهای خطرناک یا وسیله‌هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند. همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، سعی می‌کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می‌شوند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =