۱۴ طرح فرهنگی خراسان رضوی آماده واگذاری به بخش خصوصی است

مشهد-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این اداره کل ۱۴طرح فرهنگی و هنری خود را به بخش خصوصی واگذار می‌کند و از سرمایه‌گذاران و معینهای اقتصادی دعوت می‌شود برای به اتمام رساندن این پروژه پیشقدم شوند.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عزت میرنجاتی افزود: یکی از زمینه های مهمی که دولت در قالب بودجه فراهم کرده زمینه استفاده از توان بخش خصوصی و تعاونی به منظور تکمیل طرحهای عمرانی است بدین منظور براساس تبصره ۱۹ قانون بودجه ظرفیت مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی درعمران کشور فراهم شده است.

وی اضافه کرد: تبصره ۱۹ قانون بودجه به نحوی تنظیم شده است که مشوق‌های لازم را برای جلب مشارکت بخش خصوصی فراهم می‌آورد مشوق‌های یاد شده نظیر تسهیلات تلفیقی، یارانه سود، وجوه اداره شده یا کمک به همراه اجازه تغییر کاربری تمام یا قسمتی از عرصه یا اعیان پروژه در جهت توجیه‌پذیری اقتصادی برای سرمایه گذاران است.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دراین راستا ۱۴ طرح در حوزه فرهنگ و هنر برای واگذاری با استفاده از شرایط یادشده درنظر گرفته شد که عبارتند از تکمیل مجتمع فرهنگی - هنری شهرهای تربت حیدریه، زاوه، جغتای، تایباد، چناران و جوین، مطالعه و احداث مجتمع فرهنگی - هنری شهرهای سرخس، تربت جام و مه ولات، مطالعه و اجرای پژوهشکده موسیقی تربت جام و هنرهای تجسمی مشهد، احداث مجتمع فرهنگی- هنری شهرهای قوچان، مشهد و سبزوار.

میر نجاتی افزود: ۱۶ مجتمع فرهنگی - هنری وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خراسان رضوی وجود دارد که در هر مجتمع  یک تا ۹ انجمن مستقر است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات در خصوص این طرحها با مشخصات کامل به آدرس اینترنتی https://khrz.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =