کتاب‌های مرتبط با آزادگان در خارج از کشور معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به ارزشمندی آثار منتشرشده در زمینه دفاع مقدس گفت: این موسسه در نظر دارد کتاب‌های این حوزه و به‌ویژه آثار مرتبط با آزادگان را در خارج از کشور معرفی کند.

ایوب دهقانکار جمعی از معاونان و مدیران این مجموعه عصر دیروز (یکشنبه، ۲۶ مرداد) و در سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با بیژن کیانی مدیر مسئول انتشارات پیام آزادگان و قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و دیدار و گفت‌ وگو کرد.

دهقانکار در دیدار با مدیر مسئول انتشارات پیام آزادگان با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: آثار منتشر شده در مورد ایثار آزادگان در طول دفاع مقدس و پس از آن گنجینه ارزشمندی است که باید به‌نحو شایسته در داخل و خارج کشور معرفی شوند.

وی افزود: موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران در نظر دارد با استفاده از طرح گرنت و ظرفیت نمایشگاه‌های بین‌المللی، کتاب‌های دفاع مقدس و به ویژه آثار مرتبط با آزادگان را در خارج از کشور معرفی کند.
همچنین موسسه آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت سرای اهل قلم، سلسله نشست‌های معرفی، نقد و بررسی کتاب‌های این حوزه را با حضور نویسندگان و راویان برگزار کند.

دهقانکار با اشاره به ضرورت ایجاد پیوست فرهنگی فعالیت‌های این حوزه افزود: امیدواریم با استفاده از ظرفیت سینما و تئاتر کشور شاهد تهیه فیلم و تئاتر با اقتباس از خاطرات مکتوب و شفاهی آزادگان باشیم.

بیژن کیانی مدیر مسئول انتشارات پیام آزادگان نیز در این دیدار، گزارشی از عملکرد این انتشارات ارائه کرد و گفت: از سال ۱۳۸۶ تاکنون ۲۲۰ عنوان کتاب از سوی این موسسه منتشر و راهی بازار نشر شده است. کتاب دانشنامه‌ آزادگان با همکاری بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران شامل تصاویر و اطلاعات اسرای جنگی و آزادگان است و روز گذشته در پژوهشکده‌ دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی رونمایی شد.

مدیر مسئول انتشارات پیام آزادگان در پایان این دیدار خواستار کمک به توزیع و معرفی کتاب‌های حوزه آزادگان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی شد.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این دیدارها با اهدای لوح تقدیر از قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و بیژن کیانی مدیر مسئول انتشارات پیام آزادگان قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار فرهنگ