امام جمعه دیلم: اقتدار کشور مدیون استقامت آزادگان است

گناوه - ایرنا - امام جمعه دیلم استان بوشهر گفت: عزت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی مدیون مجاهدت، ایثار، استقامت و از خودگذشتگی آزادگان سرافراز کشور است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود اسدی روز دوشنبه در دیدار با آزادگان این شهرستان افزود: آزادگان،  قهرمانان ملی نظام جمهوری اسلامی هستند و مرتبه جهاد در راه خدا و توفیق رسیدن به مرتبه آزادگی سعادتی است که نصیب هر کس نمی شود و شما باید این مدال افتخار را قدر بدانید و به خوبی از آن پاسداری کنید.

وی اظهارداشت: بازگشت آزادگان سرافراز به میهن یکی از برگ‌های زرین نظام جمهوری اسلامی  است و  بر ملت و همه ما مسئولان تکلیف است که قدردان مجاهدت و استقامت این عزیزان باشیم.

امام جمعه دیلم گفت:  نسل امروز جامعه  باید صبر، استقامت و از خودگذشتگی آزادگان را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی افزود: در این حوزه وظیفه ما مدیران فرهنگی جامعه بیشتر نمود پیدا می‌کند که در زمینه آشنایی نسل جوان و نوجوان جامعه با ایثار و از خودگذشتگی این اسطوره ها و قهرمانان ملی تا چه اندازه موفق عمل کرده ایم.

اسدی با  اشاره به دستاوردها و موفقیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه های علمی، نظامی، هسته ای، سلول های بنیادی و خدمات عمومی گفت: همه این توفیقات و موفقیت‌ها مدیون جانفشانی  و ایثارگری‌های شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیلم گفت: اسلام و ملت عزیز ایران مرهون ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و آزادگان غیوری  است که در دوران دفاع مقدس با عشق به خدا و میهن برای عزت میهن  دنیا را شگفت زده کردند  و با استقامت غیر قابل توصیفی، جلوه غیرت و همت را به تصویر کشیدند.

ابوالقاسم تربیت افزود: آزادگان نماد صبر و پایداری ،  سفیر عزت و اقتدار ملت مسلمان ایران در دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعثی عراق بوده‌اند.

وی گفت: آزادگان با ایستادگی در برابر سختی‌ها و مشکلات و پیروی از امام راحل و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، صفحه درخشانی از تاریخ دفاع مقدس را ثبت کردند.

 خاطرات دوران اسارت توسط آزادگان، تدارک کیک جشن ۳۰ سالگی آزادگی و برش آن توسط آزادگان، تجلیل و تکریم آزادگان سرافراز توسط امام جمعه، معاون فرماندار و دیگر مسئولین حاضر از برنامه های این دیدار بود.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر دارای ۱۳ آزاده سرافراز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha