۸۵ درصد از بدهی بیمه سلامت خراسان رضوی تسویه شد

مشهد- ایرنا- بیش از ۸۵ درصد از بدهی این نهاد به موسسات درمانی طرف قرارداد با پرداخت بخش دیگری از مطالبات بیمه سلامت خراسان رضوی پرداخت شده است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: هفته گذشته بیش از هزار و ۹۷۰ میلیارد و ۲۹۴ میلیون ریال از مطالبات سال۹۸ و ۹۹ موسسات غیر از دانشگاهی و بخشی از مطالبات سال۹۹ دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی استان پرداخت شد.
دکتر علیرضا رمزی افزود: این اقدام با تلاش و پیگیری های انجام شده و با هدف ارائه خدمات مطلوب به بیماران و بیمه شدگان در دوران کرونایی و همچنین افزایش سطح رضایتمندی بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمت انجام شده است.
وی اضافه کرد: از اسفند ماه سال گذشته و همگام با شیوع بیماری کرونا تا نیمه مرداد ماه امسال بیش از ۱۰ هزار و ۳۸۰  میلیارد ریال اعتبار به این اداره کل اختصاص یافت که به حساب دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین موسسات غیر دانشگاهی واریز شد.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: این اقدام بزرگ با تلاش و پیگیری های مستمر مدیران ارشد سازمانی و استانی میسر شد تا بدین طریق شرایط ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان و بیماران در دوران سخت شیوع بیماری کرونا فراهم گردد.
رمزی در خصوص آخرین پرداختیهای مطالبات موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت خراسان رضوی افزود: بدین ترتیب  بخشی از مطالبات دی ماه۹۸  دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی استان خراسان رضوی و همچنین مانده مطالبات مهر تا بهمن ۹۸ موسسات غیر دانشگاهی سال۹۸ شامل درمانگاهها و مراکز پاراکلینیک و شیمی درمانی و مطالبات دی ماه بخشی از بهمن ۹۸ داروخانه ها نیز پرداخت شده است. 
وی اضافه کرد: در این خصوص مطالبات تیر ماه ۹۹سطح یک روستایی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی به مبلغ ۶۸ هزار و ۲۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است و امیدواریم در این هفته بخشی از مطالبات غیر پرسنلی سطح یک روستایی دانشگاهها را نیز علاوه بر مبالغ یادشده به میزان ۱۸۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال پرداخت کنیم.

وی تعداد افراد و موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در خراسان رضوی شامل پزشکان، داروخانه‌ها، دندانپزشکان، بیمارستانها و دیگر مراکز تشخیصی و درمانی را چهار هزار و ۵۵۵ طرف قرارداد اعلام کرد. 
سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی معادل ۵۳ درصد جمعیت این استان زیرپوشش بیمه سلامت هستند.
این تعداد در قالب پنج صندوق کارکنان دولت، روستائیان و عشایر مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بیمه ایرانیان، بیمه همگانی و سایر اقشار خدمات رسانی می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =