بازدید معاون توسعه روستایی ریاست ‌جمهوری از طرح دامداری ملایر

همدان - ایرنا - محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز دوشنبه در سفر به شهرستان ملایر از یک طرح دامداری واقع در روستای پیرمیشان به عنوان یکی از طرح‌های اشتغال روستایی در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا بازدید کرد.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طرح اشتغال روستایی در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا از شهریور سال گذشته در این شهرستان آغاز شد که یک طرح الگویی و ابتکاری بود.

قدرت الله ولدی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سه دستگاه حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید، تاکنون ۵۰۴ طرح در ۱۷۳ روستای ملایر اجرا شد که برای ۶۷۱ نفر اشتغال ایجاد کرد.

وی بیان کرد: کمیته امداد از این تعداد ۴۳۳ طرح را با رقم اعتبار ۱۸ میلیارد تومان در ۱۱۶ روستا اجرا کرد که برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: ۵۴ طرح نیز توسط بهزیستی در ۴۸ روستا با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۵۴ نفر و ۱۷ طرح توسط بنیاد شهید در ۹ روستا با اعتبار یک میلیارد تومان و اشتغال ۱۷ نفر در سطح روستاهای ملایر اجرا شد که از اعتبار داخلی خود استفاده کردند.

ولدی افزود: بیشتر این طرح‌های اشتغالزایی با اعتباری بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان اجرایی شده است.

طرح دامداری ۲۶۰ راسی روستای پیرمیشان در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا اجرا شده است و ۵۰ میلیون تومان از محل اشتغال روستایی، ۲۰ میلیون تومان از تبصره ۱۶ و ۱۰ میلیون تومان هم از صندوق داخلی کمیته امداد اعتبار هزینه شده است و برای چهار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha