۲۷ مرداد ۱۳۹۹، ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2148
کد خبر: 83910303
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بخش قابل توجهی از ۳۵۰۰ واحد مسکونی در دست ساخت در فارس ویژه مددجویان است

شیراز - ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ،تامین مسکن و رفاه محرومان و نیازمندان را از آرمان های اصلی نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: بنیاد مسکن ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان و محرومان را در استان فارس آغاز کرد که بخش قابل توجهی از این واحد های مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان های حمایتی تعلق می گیرد.

عطا الله زمانی روز دوشنبه در دیدار با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس افزود: احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در استان فارس با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اخیرا آغاز شد و این موضوع طلیعه خانه دار شدن طیف وسیعی از افراد بی بضاعت از جمله مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در این استان است.
وی با بیان اینکه  بنیاد مسکن با اولویت دادن به احداث این واحد های مسکونی در راستای عمل به آموزه های معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تلاش می کند افزود: همه تلاش ها و کوشش ها معطوف به آن است که تا پایان امسال این طرح  به سرانجام مطلوب برسد.
زمانی با بیان اینکه در قالب طرح مسکن محرومین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰ میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت اعطا می شود گفت:  احداث این نوع سرپناه ویژه خانوارهایی است که در سال های گذشته نتوانسته اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره مند باشند ، بنیاد مسکن تلاش می کند تا از همه ظرفیت های قانونی برای خانه دار شدن این اقشار که شریف ترین اقشار جامعه ما هستند استفاده نماید.
وی ادامه داد: مسکن از جمله نیازهای اصلی افراد جامعه است و در قانون اساسی نیز به تامین مسکن و لزوم مشارکت دستگاه‌های مسوول توجه شده و به آن جایگاه خاصی داده شده است ، این مساله در جامعه ما همواره مورد توجه است اما از مشکلات جدی جامعه قلمداد می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه امام خمینی (ره) پس ازپیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از  هر فرد دیگری به این مسئله عنایت داشتند گفت: از این رو شاهد بودیم که افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس نهاد انقلابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی۶۰ روز پس از پیروزی انقلاب توسط رهبرکبیر و فقید انقلاب اسلامی انجام شد که این امر نشان از توجه حضرت امام (ره) به این امر مهم است.
زمانی مشارکت و همراهی همه مسوولان، خیرین و افرادی که می‌توانند در تامین مسکن نیازمندان مشارکت داشته باشند برای تامین زمین و تامین منابع مالی را خواستار شد و بیان کرد: نقش مشارکت مردم، دراختیارگذاشتن زمین های مناسب از جانب کسانی که زمین‌های مناسب دارند،هدایت وحمایت وهمراهی مسئولین و تأکید بر تأمین نیاز محرومین از ویژگی‌های توجه و فرمان امام (ره ) است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ، انتخاب مکان مناسب برای احداث شهرک‌های مسکونی جدید را مورد تاکید قرارداد وافزود: درانتخاب زمین و مکان برای ساخت مسکن واحداث شهرک‌های جدید بنیاد مسکن به گونه ای عمل می کند که امکانات و نیازهای واحدهای مسکونی از جمله آب، برق، گازو دیگر نیازمندی ها ، قابل تامین و در دسترس باشد.
زمانی با یادآوری اینکه با تامین مسکن برای نیازمندان و محرومان جامعه باید باری از دوش آنان برداشت افزود: سعی شده است با تامین مسکن مناسب و تولید و عرضه مسکن متناسب با سطوح درآمدی اقشار مختلف به ساماندهی بازار اجاره و کنترل سوداگری در بخش مسکن برای کاهش و مهار التهابات در این حوزه نیز کمک شود ، بنیاد همه تلاش خود را به کاربسته و از همه ظرفیت های قانونی برای تامین سرپناه برای نیازمندان و محرومان استفاده می کند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس احداث مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول را از دیگر اقدامات بنیاد برای خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر و محروم عنوان کرد و گفت: در پیمان نامه ای که بین بنیاد مسکن و سازمان های حمایتی به امضا رسیده است بنیاد مسکن در این زمینه ورود کرد و طرح های بسیار جامعی برای خانوارهای محروم و دارای دو عضو معلول اجرا شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن اظهار داشت : بنیاد مسکن در این زمینه تلاش هایی تحسین برانگیز داشته است و اخیرا  نیز یک هزار واحد مسکونی تحویل مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) در استان فارس شد.
محمد بذرافشان با یاد آوری اینکه تامین سرپناه برای نیازمندان اقدامی شایسته و قابل تقدیر است گفت: این واحدهای مسکونی با مشارکت خیرین مسکن ساز و با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است؛ مشارکت در تامین مسکن نیازمندان و محرومان باید به عنوان یک اولویت در دستور کار باشد.