آزادگان با تحمل سختی مدال خدمت به اسلام را گرفتند

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: آزادگان مدال خدمت به اسلام، قرآن و اهل‌بیت (ع) را با تحمل سختی‌های دوران اسارت در رژیم صدام دریافت کردند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از آزادگان استان البرز به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن افزود: حمل سختی برای خانواده جانبازان و آزادگان بیشتر بوده، در دوران اسارت، ارتباطات و شرایط طوری ساخته می‌شود که افراد با زندگی همراه با اسارت سازگاری پیدا می‌کنند اما خانواده‌ها ذهن و فکرشان مشغول است و این سبب می‌شود تا زحمات و لطمات زیادی متحمل شوند که از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: در زمان‌های مختلف اسارت و زندان‌هایی که به خاطر یک هدف و انگیزه بوده تبدیل به دانشگاه و محل رشد افراد می‌شود،چه آن‌هایی که دوران طاغوت به زندان افتاده و چه آن‌هایی که در دوران جنگ به اسارت رفته‌اند فضاهای تربیتی مختلف و اثرات معنوی فراوانی برایشان به همراه داشته  و فشارهای دوران اسارت روحشان را آرام‌آرام محکم و دارای افق روحی و معنوی بالایی شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  بابیان اینکه غربت و دوری از خانواده برای اسرا حسنه و باقیات‌الصالحات است، افزود: اسرا در روزی که همه فقیر هستند سرمایه‌دارند.

آیت‌الله حسینی همدانی در این دیدار بابیان اینکه گفت: افتخار شهدا این بود که در راه خدا شهید شده و آن امتیاز بالا را به دست آوردند و بقیه ایثارگران به نسبت و به‌ نوبه خودشان قابلیت‌های دینی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی را در فضای عملکردی‌شان نشان دادند و این امر به ‌مراتب سخت‌تر از شهادت بود.

وی بابیان این‌که شهادت یک قله است، افزود: جانبازی و اسارت سختی متداوم دارد و تحمل سختی‌ها و فشارها زیاد بوده و اجر و حسنه فراوانی برای آن‌ها نوشته می‌شود و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه می فرمایند جانباز مانند شهید است، اما شهیدی که دایم در حال شهید شدن است.

استان البرز بیش از پنج هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha