فرماندار سردشت: آزادگان اسوه‌های صبر و استقامت هستند

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: آزادگان به عنوان اسوه‌های صبر و استقامت، بهترین الگوی پایداری در راه عقیده و مایه افتخار ایران هستند.

اقصی نخشی‌پور روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی که در محل یادمان شهدای عملیات نصر ۷ برگزار شد، اظهار داشت: سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی بازخوانی تاریخ مقدسی به شمار می رود که مبیّن راهبردها، حرکت‌ها و مقاومت‌های ملت ایران است.

وی ایستادگی‌ و مقاومت‌های آزادگان سرافراز ایران اسلامی را نماد گفتمان مقاومت اسلامی در مقابل تجاوز استکبار جهانی عنوان کرد و افزود: بدون تردید بخش مهمی از موفقیت امروز کشور، مرهون ایثار و از خودگذشتگی و استقامت آزادگان سرافراز است.

وی اضافه کرد: نتیجه عملکرد شهدای گرانقدر، جانبازان، ایثارگران و آزادگان بود که امروز شاهد سرافرازی و حضور هوشمندانه و مقتدرانه ملت ایران اسلامی در همه عرصه‌های بین‌المللی هستیم.

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سردشت نیز در این مراسم گفت: امسال برای ۱۲۵ نفر جانباز زیر ۲۵ درصد که پیشتر مستمری دریافت نمی‌کردند، مستمری برقرار شده است که به حسابشان واریز خواهد شد.

صلاح امیری افزود: در سال جاری برای جامعه هدف بنیاد شهید، ۸۸ فقره تسهیلات ساخت مسکن با اعتبار ۴۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و از محل تسهیلات صندوق شاهد نیز ۱۴۷ فقره تسهیلات با اعتبار ۳۵ میلیارد و ۴۳۶ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در راستای اشتغالزایی فرزندان شاهد نیز ۲۰ فقره تسهیلات با اعتبار چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال پرداخت و برای ۲۵۵ نفر در سال ۹۸ و در سال جاری نیز برای ۱۸ نفر پرونده شهادت، مجروحیت و مصدومیت شیمیایی تشکیل شده است.

وی با اشاره به پایش سلامت ۷۰۰ نفر در سردشت ادامه داد: راه‌اندازی مجدد داروخانه درمانگاه خاتم الانبیای مصدومان شیمیایی سردشت از دیگر اقدامات در این بخش است.

در پایان این مراسم از ۲۲ آزاده این شهرستان با اهدای هدایایی تجلیل شد.

به مناسبت سالروز ورود آزادگان به ایران اسلامی همچنین بیش از ۲۰۰ نفر از آزادگان و ایثارگران شهرستان سردشت مسیر پنج کیلومتری کوه بلفت، یادمان شهدای عملیاتی نصر ۷ و راهیان نور را پیاده‌روی کردند که در پایان به قید قرعه به هفت نفر از آنان هدایایی اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =