ارائه اظهارنامه مالیاتی از سوی ۶۳ درصد صاحبان مشاغل گنبدکاووس

گنبدکاووس - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس از ارائه هفت هزار و ۴۸۱ فقره اظهارنامه مالیاتی توسط صاحبان مشاغل این شهرستان در مدت زمانی اول تا ۲۶ مرداد ماه جاری خبر داد و گفت: ارائه این تعداد اظهارنامه که ۸۱ درصد آن به صورت توافقی بوده، معادل ۶۳ درصد کل مودیان حوزه مشاغل گنبدکاووس است.

احمد نعمیی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مهلت تعیین شده برای اظهارنامه مالیاتی مربوط به عملکرد سال ۹۸ مشاغل، پایان روز ۳۱ مردادماه جاری است که درخواست می‌شود، صاحبان مشاغل، ارائه اظهارنامه مالیاتی را به عنوان یک تکلیف قانونی به روز و ساعات پایانی موکول نکنند.

وی گفت: امسال تمامی صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم موضوع ماده ۲ آیین نامه اجرایی و موضوع ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آنها درسال ۹۸ حداکثر ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بوده، مشمول توافق می‌گردند.

نعیمی اضافه کرد: مودیانی که شرایط بهره‌مندی از مزایای توافق را ندارند، می‌توانند نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیاتی عادی اقدام و تمامی اطلاعات واقعی خرید، فروش و هزینه‌های سال ۹۸ خود را اعلام و به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند.

وی تصریح کرد: صاحبان مشاغل می‌توانند با مراجعه به درگاه www.tax.gov.ir سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به ارائه اظهارنامه الکترونیکی اقدام و مالیات خود را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند.

وی همچنین درخصوص مالیات جامعه پزشکی گفت: فقط پزشکانی که تا پایان بهمن ۹۸ دستگاه کارتخوان آنها به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور متصل شده باشد، می‌توانند از تسهیلات بخشنامه مالیاتی امسال استفاده کنند.

وی همچنین از پرداخت ۲۳۵ میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم گنبدکاووس از ابتدای امسال تا پایان تیرماه خبر داد و افزود: پرداخت این میزان مالیات در مقایسه بامدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد افزایش داشت.

به گفته نعیمی، از مجموع مالیات‌های دریافتی امسال فقط ۱۲ درصد آن مربوط به مشاغل بوده که به سبب شیوع ویروس کرونا با مشکلات اقتصادی مواجه شدند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و داشتن حدود ۱۲ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =