معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از کارگاه‌های خیاطی ملایر بازدید کرد

همدان_ ایرنا_ دکتر محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امروز /دوشنبه/ در سفر به شهرستان ملایر از تعدادی کارگاه‌های خیاطی شهر اَزَندَریان بازدید کرد.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار نفر در سطح این شهرستان در حرفه خیاطی مشغول به فعالیت هستند.

قدرت الله ولدی افزود: از این تعداد حدود ۶ هزار خیاط در شهر ازندریان فعالند که بیشتر در منازل و کارگاه‌های کوچک و در کنار خانواده‌های خود مشغول هستند.

وی پوشش بیمه‌ای، تسهیلات بانکی و نبود مکان و فضای مناسب را از عمده مشکلات این صنف عنوان و بیان کرد: امیدواریم با سفر دکتر امید به ملایر مشکل صنف خیاطان این شهرستان رفع شود.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده احداث ناحیه صنعتی برای صنف خیاطان این شهرستان طراحی و قرار است امروز این طرح مصوب و به مرحله اجرا برسد.

ولدی گفت: پنج هکتار زمین در شهر ازندریان برای اجرای این ناحیه صنعتی پیش بینی شده و در صورت مصوب شدن، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

شهر ازندریان با حدود ۵۰۰ کارگاه فعال و ۶ هزار خیاط یکی از فعالترین شهرها در حرفه خیاطی است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و استاندار همدان امروز به ملایر سفر کرده اند و بازدید از کارگاه‌های خیاطی، شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد و برگزاری نشست در فرمانداری ملایر از جمله برنامه‌های این سفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha