۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا شد

تهران- ایرنا - ۱۳ قرارداد مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزش بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (دوشنبه) امضا شد.

پس از امضای ۱۰ قرارداد مرحله نخست طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به ارزش ۷۴۰ میلیون یورو، ۱۳ قرارداد مرحله دوم این طرح به ارزش بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو امروز(دوشنبه) بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (۱۱ قرارداد) و شرکت نفت فلات قاره ایران (۲ قرارداد) با پیمانکاران ایرانی منتخب به امضا رسید.

پروژه‌های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت شامل فروزان، رسالت، رامین، منصورآباد، مارون ۲ و ۵، زیلایی، اهواز ۱ و ۴، مارون ۱ و ۴، سیاهمکان، مارون ۳، مارون ۶، چیلینگر و گرنگان و بالارود در ۵ استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان تعریف شده است.

همچنین در این مراسم از سامانه مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران نیز رونمایی شد. این سامانه مراحل آزمایشی را با موفقیت سپری کرده و اکنون قریب به یک سال است که برای پروژه‌های مرحله اول طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و برای پروژه‌های مراحل بعدی این طرح و همچنین کلیه پروژه‌های آتی شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های تابعه، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیش از این،‌ معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفته بود که‌ تامین مالی مرحله دوم قراردادهای افزایش نگهداشت و تولید نفت خام براساس انتشار اوراق مشارکت در بازار سرمایه و درآمد حاصل از افزایش تولید نفت خام  است.

وی با بیان اینکه در تامین مالی این قراردادها از اعتبارات مالی صندوق توسعه ملی استفاده نشده است، تاکید کرده بود که هدف اول از انعقاد این قرارداد ها ایجاد اشتغال برای پیمانکاران و سازندگان داخلی است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha