مقاومت رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: مقاومت رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است و آزادگان نماد این پایداری هستند.

علی صالحی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از آزادگان شاغل در دستگاه قضایی هرمزگان اظهار داشت: شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان، قهرمانان جاوید ایران اسلامی هستند که برگ زرینی از حماسه و افتخار  را در تاریخ کشورمان رقم زدند.

وی تاکید کرد: ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای سرافرازی ایران اسلامی ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.

صالحی با تاکید بر اینکه همه ما در برابر آرمانهای انقلاب مسوولیت داریم، گفت: آزادگان با مقاومت دلیرانه خود موجب یاس و ناامیدی دشمنان و موجب سرافرازی و تقویت نظام اسلامی شدند و همه ما باید با اخلاق ، تعهد، منش نیکو و انجام کار جهادی، انتقال دهنده آرمان های امام ،شهدا و آزادگان به نسل آینده باشیم.

در پایان این مراسم از دو نفر از قضات و چهار نفر از کارمندان آزاده شاغل در مجموعه دستگاه قضایی هرمزگان تقدیر به عمل آمد.

پس از هشت سال دفاع مقدس، ۲۹ مرداد سال ۱۳۶۷ آتش بس بین ایران و عراق برقرار شد و ۲ سال پس از این تاریخ در ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ اولین گروه از رزمندگان اسیر ایران در خاک عراق از مرز خسروی با سرافرازی به میهن اسلامی بازگشتند.

استان ‌هرمزگان دارای یکهزار و ۲۶۰ شهید، پنج‌هزار جانباز و ۳۴۰ آزاده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha