سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری در نیروگاه بادی میل نادر سیستان

زاهدان-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۷۰ میلیون دلار برای ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی میل نادر استان سرمایه گذاری خواهد شد.

به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه یکشنبه شب در نشست بررسی و پیگیری اجرای طرح نیروگاه میل نادر اظهار داشت:  فاز نخست طرح ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در محل زون انرژی تجدید پذیر میل نادر شهرستان نیمروز تا پایان شهریور به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد:  این زون مهم انرژی به وسعت ۲۰ هکتار ظرفیت تولید بیش از هزار مگاوات انرژی برق را دارد و می تواند در دور اول بهره برداری حداقل ۵۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته باشد.
معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: برای ساخت این نیروگاه ۵۰ مگاواتی بیش از ۷۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد شد و با توجه به زیرساخت های ایجاد شده توسط دولت در این منطقه از جمله خط انتقال و پست ۴۰۰ کیلو ولت برق و همچنین جاده دسترسی شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاری در منطقه فراهم شده است و قطعا شاهد ایجاد نیروگاه های بیشتر در آینده ای نزدیک خواهیم بود.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای نیروگاه بادی میل نادر بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده فاز نخست این نیروگاه بادی در شهریور به بهره برداری خواهد رسید و تکمیل آن تا پایان سال انجام خواهد شد.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، نیمروز، هیرمند، زهک و هامون در شمال استان سیستان و بلوچستان واقع شده و با توجه به وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه سیستان دارای ظرفیت زیادی در تولید انرژی بادی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =