۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83910046
۰ نفر

برچسب‌ها

فوتی‌های ناشی از تصادفات در خراسان رضوی ۲۳ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های تایید شده، میزان فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی در این استان طی سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲۳ درصد کاهش داشته است.

دکتر آریا حجازی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه ابتدای سال جاری ۲۰۳ نفر در استان خراسان رضوی بر اثر تصادفات برون شهری، درون شهری و روستایی فوت کردند که ۳۷ نفر آنان زن و بقیه مرد بودند.
وی جان باختگان بر اثر تصادفات برون شهری را با ۹۲ نفر بیشترین تعداد فوت شدگان تصادفات طی این مدت در خراسان رضوی عنوان کرد و ادامه داد: ۲۶ نفر بر اثر این تصادفات در راههای روستایی و ۸۴ نفر در راههای درون شهری استان جان خود را از دست دادند. 

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی با اشاره به کاهش ۳۱ درصدی مجروحان ناشی از تصادفات در خراسان رضوی طی سه ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: طی این مدت پنج هزار و ۱۵۵ نفر بر اثر تصادفات در استان خراسان رضوی  مجروح شدند که یک هزار و ۳۶۲ نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند.
وی افزود: طبق بررسی های انجام شده بیشترین فوت شدگان و مجروحان در این مدت مربوط به خرداد ماه بوده است و در فروردین ماه با ۴۳ فوتی و ۹۷۴ مجروح کمترین رقم در این زمینه ثبت شده است که پرهیز از سفر در شرایط کرونایی در این امر تاثیرگذار بوده است.

سالانه ۱۵۰ هزار نفر به پزشکی قانونی خراسان رضوی مراجعه می‌کنند که مسایل مربوط به نزاع ۳۰ درصد از کل مراجعات به پزشکی قانونی را در این استان تشکیل می‌دهد.
خدمات سازمان پزشکی قانونی خراسان رضوی در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی از طریق چهار مرکز فعال پزشکی قانونی در مشهد و ۱۸ مرکز دیگر در شهرستان‌های این استان به عموم مردم ارائه می‌شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =