آزادگان خراسان رضوی از مدافعان سلامت تجلیل کردند

مشهد- ایرنا- جمعی از آزادگان خراسان رضوی با حضور در بیمارستان قائم(عج) مشهد از زحمات کادر درمان در بخش ویژه کرونا این بیمارستان قدردانی کردند.

مسوول روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان خراسان رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: ۱۴ نفر از آزادگان با پوشیدن لباس زرد دوران اسارت در زندانهای رژیم بعث عراق و اهدای شاخه گل و چفیه به پرستاران و پزشکان بخش کرونا بیمارستان قائم(عج) از مدافعان سلامت در مقابله با ویروس کرونا تقدیر کردند.

مهدی حیدری افزود: در این آئین یکی از آزادگان شعری در توصیف رشادت و فداکاری مدافعان سلامت قرائت کرد و دیگران به بیان خاطرات خود از دوران اسارت پرداختند.

وی ادامه داد: آزاده محسن قانع قصاب ضمن بیان خاطراتی از هفت سال دوران اسارت و دوری از فرزندان و خانواده اش، یادی نیز از فرزند پرستار خود کرد که مدتهاست به واسطه حضورش در بیمارستان و در صف مقدم مبارزه با کرونا امکان دیدارش را نداشته است که در این دیدار این آزاده گرانقدر موفق به دیدار دختر پرستارش نیز شد.

حیدری به فعالیت برخی از آزادگان مشهدی در بخشهای بهداشتی و درمانی مشهد و در صف مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: امروز در دو برنامه مجزا در بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری خراسان رضوی از آزادگان مدافع سلامت و دیگر فعالان این قشر در عرصه ایثار اجتماعی تقدیر و تجلیل شد.

 امروز ۲۶ مرداد ماه مصادف با سالروز ورود نخستین گروه اسرای ایرانی از زنداها رژیم بعث عراق به کشورمان در سال ۱۳۶۷ و با توجه به نیاز بیماران به گروه های مختلف خونی، جمع آزادگان یاد شده با حضور در پایگاه اهدا خون امام رضا(ع) در میدان دکتر شریعتی مشهد حاضر شده و خون خود را اهدا کردند.

خراسان رضوی سه هزار و ۳۹۵ آزاده دارد که از این تعداد سه هزار و ۳۵۵ نفر در دوران دفاع مقدس در زندانهای رژیم بعث عراق و ۴۰ نفر نیز در بند رژیم ستم شاهی اسیر بوده‌اند.
از مجموع آزادگان استان سه هزار و ۷۴ نفر در قید حیات هستند و ۳۲۱ نفر فوت کرده اند و همچنین ۴۴ نفر نیز در زندان های عراق بر اثر شکنجه های طاقت فرسا به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =