آزادگان یادگاران ارزشمند دفاع مقدس و ذخایر معنوی برای نسل جوان هستند

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: آزادگان پیام آوران انقلاب اسلامی، یادگاران ارزشمند دوران هشت سال دفاع مقدس و ذخایر معنوی برای نسل جوان هستند.

سیدعلی آقازاده شامگاه یکشنبه به مناسبت  سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در پیامی افزود: ۲۶مرداد ماه، سـالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان و غیور مردان سـرافراز و سرو قامتان صبر و استقامت در دفاع از کیان انقلاب اسلامی به میهن اسلامی است.

در این پیام آمده است: آزادگان واژگان ایثار، شجاعت و پایمردی  را عینیت بخشیدند و با فداکاری و شهامت و با تکیه بر ایمان الهی، از کیان انقلاب اسـلامی و خاک میهن دفاع کردند.

در ادامه این پیام عنوان شده: این بزرگواران باید به‌ عنوان الگو و اسوه‌های سربلندی و بصیرت برای ملت ایران و جوانان در تمامی عرصه ها معرفی و تجربیات ارزشمند این عزیزان به نسل جوان انتقال یابد.

استاندار مرکزی در این پیام متذکر شده است: این مناسبت فرصتی مغتنم برای قدردانی از آزادگان سرافراز و خانواده‌های آنان و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت است و وظیفه همه مسئولان در همراهی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، تکریم و رسیدگی به امور آزادگان عزیز و پیگیری مسائل و مشکلات آنان است.

۲۶مرداد سال ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان جنگ تحمیلی وارد ایران اسلامی شدند و این روز با عنوان روز آزادگان نامگذاری شده است.

استان مرکزی در طول جنگ تحمیلی ۷۴۰ آزاده تقدیم نظام اسلامی کرده که از این تعداد تا کنون ۶ نفر به دلیل آثار شکنجه و جانبازی به درجه رفیع شهادت رسیده اند و ۵۵ نفر از آنها نیز دار فانی را وداع گفته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha