چند خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور کوتاه کردن دست سودجویانی که به حریم رودخانه بشار و عرصه های منابع طبیعی تجاوز کرده بودند، رفع تصرف از اراضی ملی در مسیر رودخانه بشار یاسوج آغاز شد.

سید علی ملک حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخورد قضایی و قانونی با متصرفان به انفال در استان ادامه خواهد داشت و رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی در بستر رودخانه ها و حریم راه ها در همه نقاط استان انجام می شود.

وی افزود: رفع تصرف در نقاطی از استان که تصرفی در حوزه منابع طبیعی و بستر رودخانه ها و حریم راه ها صورت گرفته، با اولویت بندی انجام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دستگاه قضا با قاطعیت با متخلفین و متجاوزان به منابع ملی برخورد می کند.

۱۳ نفر در کافه ای به دلیل مصرف مشروبات الکلی در یاسوج دستگیر شدند 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای اجرای مرحله سوم طرح ارتقا امنیت اجتماعی در شهرستان مرکز استان، کافه ای در یاسوج (دورهمی) پلمپ شد.

سید علی ملک حسینی عنوان کرد: گزارشات مردمی حاکی از انجام  اقدامات مجرمانه متعددی در این قهوه خانه بود که طبق آن ها، موضوع سریعاً مد نظر قرار گرفت.

وی ابراز داشت: با دستور و نظارت مستقیم معاون دادستان مرکز استان و رصد نامحسوس توسط پلیس به صورت غیر مترقبه از این کافه بازرسی انجام شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در این کافه اقدامات مجرمانه ای از جمله مصرف مشروبات الکلی مشاهده شد که بلافاصله به دستور مقام قضایی نسبت به بازداشت مجرمان و نیز ضبط مشروبات الکلی و ادوات استعمال، محل قهوه خانه (کافه دورهمی) پلمپ و ۱۳ نفر در حال مصرف مشروبات الکلی دستگیرشدند.

ملک حسینی افزود: این محل کسب فاقد مجوزهای لازم از نهادها بوده و شاکیان زیادی داشت و اقدامات متولیان و مراجعان کافه سبب سلب آسایش از همسایگان و ایجاد درگیری و عربده کشی در سطح خیابان ها شده بود.

وی گفت: امنیت شهروندان یکی از موضوعاتی است که شوخی بردار نیست و در برنامه های این دادستانی به صورت جدی وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دادستانی وظایف و تکالیف خیلی زیادی دارد و در این راستا، ادارات مختلف مکلف به همکاری با این مرجع هستند.

سارق  حرفه ای دوچرخه در یاسوج دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سارق حرفه ای با اعتراف به ۳۵ فقره سرقت و کشف ۱۸دستگاه دوچرخه در شهرستان بویراحمد شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کیقباد مصطفایی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره سرقت دوچرخه در سطح شهرستان بویراحمد موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۲ فرماندهی انتظامی شهرستان بویراحمد قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و پس از انجام تحقیقات فنی و تخصصی و گشت زنی هدفمند یک سارق و یک مالخر را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ مصطفایی بیان کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به ۳۵ فقره سرقت دوچرخه در سطح شهرستان بویراحمد اعتراف کردند که در این راستا ۱۰ دستگاه دوچرخه درمنزل سارق و ۸ دستگاه دیگر از منزل مالخر کشف و ضبط شد.

جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تلاش برای کشف مابقی سرقت ها در دستور کار پلیس قرار دارد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

وی عنوان کرد: پلیس با اشراف کامل اطلاعاتی اجازه نخواهد داد افراد فرصت طلب و مخلان امنیت به اهداف پلید خود دست پیدا کنند و به طور قاطع با این افراد برخورد می کند.

پیام تبریک فرمانده تیپ ۴۸ فتح به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به میهن اسلامی 

فرمانده تیپ ‌۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این پیام آورده است: در طول سالیان دفاع مقدس، جنگ در تمامی لحظه ها و صحنه ها به دانشگاهی انسان ساز مبدل گشته بود که بعد از ۴۰ سال از آغاز آن، تربیت یافتگان آن مکتب الهی در پرتو منویات ملکوتی امام راحل، همچون شمعی فروزان روشنایی بخش جامعه اسلامی ولایی ما هستند.

حسن حکمتیان ادامه داده است: آزادگان سرافراز که در قلب دشمن نیز حماسه های ماندگاری خلق می‌کردند، شاگردان راستین و محبوب همان مکتب الهی بودند که در اردوگاههای مخوف بعثی به جهانیان درس مقاومت، صبر و مجاهدت در راه خدا را آموختند.

وی تاکید کرده است: شیرمردانی که مشقت های فراوانی دیدند و بسیاری از آنان به واسطه زخمها و دردها بر سفره مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) میهمان و به مقام والای شهادت دست یافتند، اما به خاطر حفظ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز در مقابل دشمنان قسم خورده تسلیم نشدند؛

وی همچنین آورده است: آزادگان عزیزمان یادگاران آن دوران عاشورایی، به عنوان گنجینه هایی ارزشمند در این سرزمین مقدس و شهید پرور همچون ستارگانی درخشان در حال روشنایی و  نورافشانی اند.

فرمانده تیپ ‌۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داده است: اینجانب ۲۶ مرداد ماه، سالروز ورود افتخارآفرین آن مجاهدان و سربازان مخلص، فداکار و وفادار به ارزشهای نظام و انقلاب را به میهن عزیزمان ایران تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان عزت، سرافرازی و تندرستی روز افزون آن عزیزان را خواستارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =