فرماندار شیروان: دوران اسارت، ذخیره معنوی آزادگان است

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: دوران سخت اسارت آزادگان، ذخیره بزرگ معنوی برای آنان است و ملت ایران به این دلاورمردان غیور افتخار می‌کند.

به گزارش ایرنا امین رضا مرآتی عصر یکشنبه در آیین تجلیل از آزادگان این شهرستان با گرامیداشت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: لبیک به ندای امام راحل(ره)، رمز شکیبایی و ایستادگی آزادگان در برابر سختی‌ها و شکنجه‌های دوران اسارت بوده است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان استمرار دهنده ارزش های دفاع مقدس است، گفت: آزادگان گرانقدر امروز به عنوان یک گنجینه گرانبها برای کشور مطرح هستند که در طول اسارت با تحمل رنج ها و مشقت های فراوان، هیچگاه از اهداف خود کوتاه نیامدند و تا پای جان در زیر شکنجه های دشمن مقاومت کردند.
مرآتی افزود: آزادگان سند پرافتخار و زنده ایستادگی، ایثار و مقاومت مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس هستند و جوانان نسل امروز باید راه شهدا و ایثارگران را ادامه دهند که قطعا اینطور خواهد بود.
امام جمعه شیروان نیز گفت: آزادگان در دوران دفاع مقدس با جان و دل در راه دفاع از میهن اسلامی گام برداشتند و در دوران اسارت نیز توانستند قهرمانی ملت ایران را به زورگویان و دشمنان و مستکبران که بدخواه نظام جمهوری اسلامی بودند، نشان دهند.
حجت الاسلام حسین تکمیلی اظهار داشت: با توجه به فشارها، تهدیدات و شکنجه‌های طاقت فرسای دشمنان، آنان هیچگاه از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی کوتاه نیامده و همواره بر عهد خود ایستادگی کردند.
شهرستان شیروان در دوران دفاع مقدس ۶۳۷ شهید و هزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم نظام کرده و هم اکنون ۱۰۱ آزاده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha